FOTBAL  »  LIGA 2  »  CSA STEAUA - U CLUJ 0-2

VIDEO+FOTO Cel mai încins moment din CSA Steaua - U Cluj: veteranul „militarilor”, eliminat

În minutul 83 al meciului CSA Steaua - U Cluj 2-0, Valentin Bărbulescu (36 de ani), mijlocașul „militarilor”, a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat. +10   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 mai 2022 21:38 / Actualizat miercuri, 04 mai 2022 21:50

În minutul 83 al meciului CSA Steaua - U Cluj 0-2, Valentin Bărbulescu (36 de ani), mijlocașul central al „militarilor”, a văzut al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

După golul doi marcat de U Cluj prin Florin Ilie, fotbaliștii ardelenilor s-au bucurat în fața galeriei CSA. Nu intenționat neapărat, la acea poartă a fost înscris golul.

Ioanițoaia l-a confruntat pe Mihai Rotaru: „Gazeta n-a murit pentru că nu primea acreditări la Craiova” + contre pe marginea unui banner calomnios
PRIETENII LUI OVIDIU

Bărbulescu, eliminat pe finalul meciului CSA Steaua - U Cluj 0-2

+6 FOTO

Gestul oaspeților i s-a părut deplasat lui Bărbulescu. În timp ce din galeria gazdelor zburau mai multe obiecte, Bărbulescu și mai mulți jucători ai lui Oprița, între care și Adi Popa, au încercat să-i împingă pe adversarii de la U din acea zonă a terenului.

„Centralul” Cătălin Popa i-a acordat al doilea „galben” lui Bărbulescu, iar acesta a urmărit finalul de meci de la cabine. De asemenea, pentru îmbrâncelile din meleu, a fost avertizat și Roberto Alarcon de la U Cluj.

Valentin Bărbulescu, după CSA Steaua - U Cluj 0-2: „Noi nu facem jocurile nimănui!”

S-a încheiat Hermannstadt - Petrolul, meciul zilei din Liga 2 » Clasamentul ACUM în play-off
PLAY-OFF
Clipe de panică în Ghencea: fotbalistul lui Oprița, inert pe gazon! Ambulanța, chemată de urgență: fotbalistul a fost „faultat” și de medic
CSA STEAUA - U CLUJ

Dinamo e condamnată la retrogradare! Nici victoria cu UTA nu îi asigură barajul » Toate CALCULELE: de ce rezultate indirecte au nevoie „câinii”

În 1987 termina în fața lui Hagi în cursa pentru Balonul de Aur, acum e agent imobiliar » Și-a schimbat și look-ul: „Samuraiul a plecat în vacanță!”