FOTBAL  »  LIGA 2  »  CS MIOVENI - ASU POLI 1-0

CS MIOVENI - ASU POLI 1-0 // Victorie la limită pentru argeșeni în primul meci al etapei a 27-a din liga secundă » Oaspeții au ratat un penalty

CS Mioveni - ASU Poli // Sursă foto: Facebook CS Mioveni

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 martie 2019 19:43

CS Mioveni s-a impus la limită în fața lui ASU Poli în primul meci al etapei a 27-a din liga secundă, scor 1-0.

Argeșenii au deschis scorul în minutul 26, prin Andrei Herghiligiu, care a prins un șut bun de la distanță, ușor deviat de Ioan Mera.

După pauză, bănățenii au ratat șansa egalării după ce Octavian Ursu a trimis în bară de la punctul cu var. Scorul a rămas nemodificat până la final, iar CS Mioveni s-a impus cu 1-0.

CS Mioveni se află pe locul 7, cu 42 de puncte, însă nu are șanse să promoveze, fiind departe de primele poziții.

ASU Poli e pe locul 14, cu 30 de puncte, și are emoții privind retrogradarea. Timișorenii sunt la doar 6 puncte de prima poziție retrogradabilă, ocupată deocamdată de Aerostar Bacău.

13:00 UTA - Sportul Snagov

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional