FOTBAL  »  LIGA 2  »  CS MIOVENI - FC ARGEȘ 2-0

LIGA 2 // CS MIOVENI - FC ARGEȘ 2-0 » Încă un pas greșit pentru Nicolae Dică! Echipa sa a pierdut derby-ul argeșean

Articol de GSP - Publicat marti, 27 august 2019 19:00

LIGA 2 // CS Mioveni a câștigat derby-ul cu FC Argeș, scor 2-0, și a urcat pe locul 3 în Liga 2 după 4 etape, cu 10 puncte.

Andrei Herghelegiu a marcat ambele goluri ale gazdelor. A deschis scorul în prelungirile primei reprize, apoi a stabilit scorul final dintr-un penalty, în minutul 59, după o intervenție în careu a portarului Sebastian Agachi.

Formația lui Nicolae Dică are doar 6 puncte și ocupă locul 9, la șase lungimi de liderul Gloria Buzău.

CS Mioveni - FC Argeș 2-0

• A marcat: Hergheligiu '45, '59 pen.

FC Argeș: Agachi - Dănescu, Vișa, Șerbănică, Mușat - Panait, Brânzan - Popescu, Năstăsie, Blejdea - Buhăescu
Antrenor: Nicolae Dică

CS Mioveni: Croitoru - Ghiţă, Celea, Beţa, Burnea - Anghelina, R. Costin - Hergheligiu, Işfan, Coşereanu - V. Balint
Antrenor: Marius Stoica

Arbitru: Bogdan Dumitrache / A2: Valentin Dumitru / A2: Adrian Popescu
Stadion: Municipal (Mioveni)

Vezi și:

Farul și Petrolul, remiză fără goluri în penultimul meci al etapei » Cum arată ACUM clasamentul ligii secunde

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!