FOTBAL  »  LIGA 2  »  TRICOLORUL BREAZA

Reţeta sucesului, sprinturi în pauza meciului!

Articol de - Publicat joi, 27 martie 2008 00:00

Antrenorul formaţiei Tricolorul Breaza, Florin Stăncioiu, a găsit o modalitate inedită de a-şi revitaliza elevii în pauza meciului cu AFC Clinceni de la scorul de 1-0 în favoarea oaspeţilor. Tehnicianul a condus, chiar în pauza meciului, un scurt antrenament fizic, în care au predominat sprinturile, iar efectul s-a arătat clar în partea secundă a jocului. Gazdele au marcat patru goluri şi au obţinut o victorie aşteptată, finalmente. Altfel, sâmbătă după amiaza, cu ocazia derbiului dintre CS Buftea şi Tricolorul Breaza, gazdele vor inaugura noul stadion din Buftea.