FOTBAL  »  NATIONALA  »  TURCIA - ROMÂNIA

FOTO Fanii turci şi-au dat în petic » Bourceanu a fost lovit de un obiect aruncat din tribune!

Articol de GSP - Publicat vineri, 12 octombrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 12 octombrie 2012 22:56

Fanii turci s-au înfierbîntat rău după ce Grozav a deschis scorul.

În minutul 47, Alex Bourceanu a fost lovit de un obiect aruncat din tribune, ce părea a fi o brichetă, în momentul în care se pregătea să execute un corner. Arda Turan a fost pe fază şi a aruncat imediat obiectul, pînă ca arbitrul să ajungă la locul cu pricina.

Acelaşi Bourceanu a cules în prima repriză o brichetă aruncată pe teren, moment surprins de fotoreporterul Gazetei, Alex Nicodim (foto 3).

Fanii turci sînt vestiţi pentru problemele care le creează. La derby-urie din Turcia au fost incidente grave de-a lungul timpului, ajungîndu-se chiar la măsuri drastice. La un meci de pe teren propriu al lui Fener au fost prezenţi în tribune doar femei şi copii.

Iată desfăşurarea incidentului (foto: capturi TVR 1):

1 - Bourceanu este lovit de un obiect din tribună

2- Arda Turan se îndreaptă spre locul cu pricina şi aruncă obiectul în afara terenului
3 - Arda încearcă să-l convingă pe arbitru că nu s-a întîmplat nimic grav
4 - Howard Webb vine la faţa locului

5 - Arda încearcă să-l împace pe Bourceanu

6 - Dialog Bourceanu - Howard Webb
7- Arda şi Raţ vorbesc cu Webb
8 -  Webb îi transmite arbitrului de rezervă să se anunţe la staţie să nu se mai arunce cu obiecte în teren, altfel se va suspenda partida

9 - Scurt dialog Webb - Raţ şi meciul se reia cu acelaşi corner bătut de Bourceanu

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni