FOTBAL  »  NATIONALA  »  IRLANDA DE NORD - ROMÂNIA 1-1

S-a aflat ce se întâmplă cu George Pușcaș » Motivul pentru care Rădoi l-a ținut pe bancă în meciul cu Irlanda de Nord

Articol de GSP - Publicat joi, 19 noiembrie 2020 11:20 / Actualizat joi, 19 noiembrie 2020 11:38

Deși a marcat în amicalul cu Belarus, 5-3, atacantul George Pușcaș nu a fost folosit niciun minut în meciul dintre Irlanda de Nord și România, 1-1, din Liga Națiunilor.

Mirel Rădoi l-a titularizat pe Denis Alibec, alături de Dennis Man și Florin Tănase, în meciul cu Irlanda de Nord și, deși cei trei nu au avut o prestație reușită, selecționerul nu l-a introdus niciun minut pe George Pușcaș. Atacantul lui Reading a rămas pe bancă tot meciul, în locul lui fiind preferați Alex Maxim, Alex Băluță și Cristi Ganea.

Se pare că în spatele deciziei lui Mirel Rădoi stă o accidentare a jucătorului de 24 de ani. Titular cu Belarus, Pușcaș a ieșit de pe teren în minutul 58 și a acuzat probleme medicale, având nevoie de gheață în zona inferioară a abdomenului.

Astfel, acesta nu s-ar fi antrenat la capacitate maximă în ultimele zile, pregătindu-se mai mult singur, iar Rădoi nu a vrut să riște o agravare a problemelor și de aceea nu a mizat pe el, potrivit digisport.ro.

4a fost nota primită de Denis Alibec din partea GSP, cea mai mică din meci

VIDEO Mirel Rădoi, după egalul cu Irlanda de Nord: „A fost cum ne așteptam”

Citește mai multe știri despre Irlanda de Nord - România:

EXCLUSIV Sfat categoric primit de Rădoi: „Dacă pleacă la Craiova, își distruge definitiv cariera. E fraier dacă nu rămâne la națională”

Ironii la adresa nord-irlandezilor: „Am remarcat doar că are o freză franciscană! El joacă într-un pub unde stă la o bere”