Comentarii (22)
mosvasile
mosvasile  •  08 Septembrie 2018, 21:38

Vazand unde joaca marea majoritate a portughezilor-la echipele secunde,in ligile inferioare-nu mai mi se pare o surpriza!

merace
merace  •  08 Septembrie 2018, 20:07

Ce coincidente stranii! Arbitrul meciului U21 Portugalia-Romania a fost turc, iar arbitrul meciului de seniori Turcia-Rusia a fost portughez! Arbitrul turc a facut tot posibilul sa ajute Portugalia U21, eliminand 2 români, apoi prelungind meciul pana la minutul 90+10 cand le-a dat si penalty, apărat insa de portarul român. Arbitrul portughez nu a mai avut incotro decat sa lase Rusia sa bata Turcia 2-1! :D hahaha

sibelius
sibelius  •  08 Septembrie 2018, 19:14
Postat de samertx pe 08 Septembrie 2018, 15:50

Sibi, nu trebuia decât o schimbare și nu se ajungea în situația de a avea doi eliminați. E rolul antrenorului să conducă echipa de pe margine în funcție de situația din teren, de aia este acolo, dar ăsta nu-i, încă, antrenor cu patalama, parcă. În fine, eu cred că victoria aparține celor din teren, nu este meritul lui Rădoi. Îi doresc succes în carieră, dar merg pe mâna unora ce știu cu ce se mănâncă meseria, nu știu cum a fost pus antrenor la u21, acolo se formează echipa națională.

Patalama are. Prima schimbare a facut-o dupa eliminarea lui Nedelcearu. Ivan Turbinca a luat doua in 3 minute. Are si patalama, ca de asta au asteptat cu numirea lui. Cand ai trait ca jucator si semi-antrenor niste dezastre dupa retrageri sufli si-n iaurt. Radoi a mers pe lotul folosit de Isaila, singurele schimbari fiind cauzate de suspendari si mutari la echipa mare.

merace
merace  •  08 Septembrie 2018, 19:12
Postat de Adrian Dinu pe 08 Septembrie 2018, 11:41

Fotbalul din Romania e bolnav , pt. ca finantatorii doar spala bani pe spinarea jucatorilor care "promit " in campionat . Nu exista legi impotriva acestor "samsari" gen Becali , care sa interzica "spalarea" banilor !!! De aceea fotbalul romanesc a ajuns la mana unor machedoni care nu au treaba cu suporterii ... doar profitul ! Acesti copii vor ajunge la un momentdat in fotbalul "mare" , la seniori . Cine ii ghideaza sa nu puna gheara pe ei mafiotii care conduc fotbalul romanesc ?

Valiza (banii negri pentru blat) a fost inlocuita azi cu transferul supraevaluat. Iei un jucator care merita suma X, si mai adaugi inca o suma Y ca sa iei si cele 3 puncte din meciul direct. Suma totala se zice ca a rezultat din negociere... Banii se muta legal intre cluburi, oficial doar pentru transfer, se si impoziteaza de stat, si blatul nu poate fi banuit de nimeni... UEFA ar trebui sa interzica orice transfer intre cluburi din aceeasi liga, in timpul sezonului. Iti faci lotul inainte sa inceapa sezonul, si il folosesti neschimbat pana se termina sezonul.

merace
merace  •  08 Septembrie 2018, 19:04

Victoria e cu atat mai mare, cu cat au batut si arbitrajul ostil! Dupa ce au avut 2-0 in mn.59, au ramas in 10 oameni in min.70, si in min.85 au marcat si portughezii, dar cum nu mai pareau in stare sa egaleze, arbitrul turc a mai eliminat un român! S-a prelungit meciul pana la minutul 90+10, si in final gazdele au primit un penalty, dar l-a aparat portarul nostru! HAI ROMÂNIA! (arbitrul acela turc, saracul, pesemne va fi trecut de Erdogan pe lista inamicilor statului!)

samertx
samertx  •  08 Septembrie 2018, 15:50
Postat de sibelius pe 08 Septembrie 2018, 15:06

Linistea jocul in minutul 60, asa ca mitraliera Bratu? Mai bine-i convoca pe "Rici" si "Ciobi ala mic" si nu mai aveam nicio emotie pe final...luam 3 in prima repriza, ca tot urla o gospodina de la voi impotriva convocarii lui Pascanu.

sibelius
sibelius  •  08 Septembrie 2018, 15:06
Postat de samertx pe 08 Septembrie 2018, 12:31

O victorie mare, la care noul „antrenor” n- a contribuit cu nimic. Din Contra, atunci când se impunea, după două goluri marcate, să liniștească jocul, acesta n-a luat măsuri ce țin de reguli elementare, meciul a fost câștigat de cei din teren, de valoarea individuală și forma bună a puștiului dintre buturi. :))

sibelius
sibelius  •  08 Septembrie 2018, 14:37
Postat de dinamo4eva pe 08 Septembrie 2018, 13:19

In conditiile in care am jucat in 10 mai toate meciurile ( Ianis cel mai slab in fiecare meci pe care l=am vazut ) e fabulos .

Ianis putea da golul de 3-0 ieri dar a preferat o pasa la portar. Gurita ar trebui sa-i cedeze pe Dragus, Manea si Razvan Marin la U21, sau macar 2 din ei sa plombam echipa.

florar
florar  •  08 Septembrie 2018, 13:39
Postat de superdorex pe 08 Septembrie 2018, 12:49

Mai voi sunteti nebuni???...Pai daca castigam grupa cum dracu sa joci la baraj???

La GSP le e frica ca dupa cele doua meciuri de care spun ca ne trebuie 2 victorii cu Liechtenstein nu avem nici o sansa...

106683413108068
Francisc Dascal  •  08 Septembrie 2018, 13:32

Cu aceasta victorie au facut un pas important la castigarea grupei,dar trebuie facut 9 puncte din urmatoarele 3 meciuri .Ce asteptari ai de la ziaristii Anonymus sa stie matematica,cand nu stiu sa scrie corect .Ieri au scris la Talida Tolnai in loc de valoroasa-voloroasa.Respect si hai Romania"U21".