FOTBAL  »  NATIONALA  »  GERMANIA - ROMÂNIA

Umiliţi! Germania U21 s-a distrat cu România U21, pe care a spulberat-o, scor 8-0

Articol de GSP - Publicat marti, 09 septembrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 09 septembrie 2014 20:57

România U21 s-a făcut de rîs la ultimul meci din grupa de calificare la Euro 2015. "Tricolorii" au pierdut la Magdeburg, scor 8-0.

În minutul 16 era deja 3-0 şi deja se prefigura un meci de coşmar pentru tricolori. Malli, P. Hofmann şi Younes au înscris pentru nemţi. J. Hofmann a făcut 4-0 în minutul 44 şi acesta a fost scorul pauzei.

Pînă la final nemţii au mai forţat şi au mai punctat de 4 ori prin J. Hofmann, Stark Da Costa şi Schulz.

Germania a cîştigat grupa de calificare cu 20 de puncte. România a terminat pe 2, cu 12 puncte, asta pentru că Muntenegru s-a făcut şi ea de rîs, pierzînd cu Insulele Feroe, 1-0.

Echipele de start:

Germania: Horn - da Costa, Knoche, Heintz, Ginter - Can, Leitner - J. Hofmann, Younes, Malli - P. Hofmann

Rezerve: Muller, Stark, Schulz, Klaus, Kachunga, Geis, Arnold

România: Brănescu - Bălaşa, Tîru, Boldor, S. Filip - Nedelcu, A. Creţu - Bumba, Iancu, Fl. Tănase - G. Puşcas

Rezerve: Buzbuchi, Buziuc, Ivan, Popadiuc, Puţanu, D. Rotariu, I. Şerban

***

FLUIER FINAL!

min. 89: GOL GERMANIA! J. Hoffman şutează de la 12 metri şi înscrie
min. 86: GOL GERMANIA! Stark reia cu capul şi înscrie!

min. 80: GOL GERMANIA! Da Costa şutează de la 16 metri, fără speranţe pentru Brănescu
min. 79:
Bălaşa şutează la colţul scurt, mingea este respinsă în corner
min. 77:
Leitner şutează la colţul lung din 7 metri, pe lîngă poartă însă
min. 67:
Popadiuc intră în locul lui Bumba
min. 63: GOL GERMANIA! Schulz combină cu un coechipier superb, pătrunde pe centru, şutează cu latul şi înscrie
min. 60:
Stark reia cu capul pe spate, însă Brănescu are un reflex incredibil şi respinge
min. 55:
Iancu îi lasă locul lui Buziuc
min. 46: A început repriza secundă!
min. 46:
Ginter şi Younes au ieşit, au intrat Schulz şi Stark
min. 45+2: PAUZĂ!
min. 44: GOL GERMANIA! J. Hoffman ameţeşte doi fundaşi români, şutează şi înscrie
min. 39:
P. Hoffman primeşte din nou în faţa porţii, trage cu latul, însă mingea loveşte bara transversală
min. 37:
Puşcaş şutează de la 16 metri, prea slab şi portarul nemţilor reţine
min. 35:
P. Hoffman şutează din apropiere, mingea este respinsă de Boldor de pe linia porţii
min. 33:
Tricolorii au reuşit să mai echilibreze puţin jocul, însă în continuare mingea este mai mult în posesia nemţior
min. 24:
Rotariu intră în locul lui Fl. Tănase
min. 21:
P. Hofmann preia la 6 metri de poartă, şutează la colţul scurt, mingea loveşte plasa laterală
min. 16: GOL GERMANIA! Younes pătrunde pe partea stîngă, şutează la colţul lung şi înscrie

min. 12: GOL GERMANIA! P. Hofmann primeşte în faţa porţii de la J. Hofmann, pune latul şi înscrie
min. 11:
Can şutează de la marginea careului, mingea trece puţin alături
min. 10:
Nemţii controlează meciul fără nici o problemă. Tricolorii nu reuşesc să treacă de jumătatea terenului
min. 1: GOL GERMANIA! Malli driblează portarul şi înscrie