INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

Andrea Belotti a rămas știrb după meciul din semifinalele Cupei Italiei. Reacția soției a devenit virală!

Andrea Belotti a plătit cu un dinte rupt succesul cu Atalanta / Foto: Imago

Articol de - Publicat joi, 04 aprilie 2024 18:13 / Actualizat joi, 04 aprilie 2024 19:04

Andrea Belotti (30 de ani), atacantul Fiorentinei, și-a pierdut un dinte în duelurile cu Isak Hien, stoperul Atalantei, în prima manșă a semifinalelor Cupei (1-0). Vârful italian și-a publicat imediat poza pe Instagram, la care Giorgia, nevasta lui, a comentat „foarte bine” și a adăugat patru emoticoane, între care un dinte și o minge.

Cu o față râde și cu alta plânge după meciul de miercuri seară din semifinalele Cupei Italiei. Andrea Belotti nu s-a putut bucura pe deplin pentru victoria din prima manșă împotriva celor de la Atalanta, 1-0 pe Artemio Franchi, nu pentru că mai este de jucat și returul în deplasare, pe 24 aprilie, ci din cauza accidentării suferite.

O accidentare ce nu l-a împiedicat să joace 85 de minute, până la schimbarea sa cu Nanitamo Ikone. Cel poreclit „Il Gallo" (Cocoșul) și-a pierdut un incisiv din față în urma unuia dintre duelurile teribile cu Isak Hien.

Italienii nu-l regretă pe Drăgușin: „Transferul său i-a făcut mai mult bine lui Genoa decât lui Tottenham”
ITALIA

A terminat meciul cu un tampon de vată în gură!

Belotti a făcut haz de necaz și a publicat fotografia cu dantura știrbă pe contul de Instagram. Postarea a devenit imediat virală după ce nevasta lui, Giorgia, a comentat într-o notă de glumă, postând două cuvinte "foarte bine", însoțite de patru emoticoane, între care un dinte, o minge și o față simpatică.

Andrea Belotti zâmbește, chiar dacă are dantura ruptă în partea de jos / Foto: Instagram @gallobelotti

Aluzie la fața lui Andrea, care a purtat în gură un tampon de vată până la finalul partidei și a încercat să facă abstracție de ghinion. Internaționalul italian, cu 44 de selecții și 12 goluri marcate, se va programa curând la medicul stomatolog.

Belotti are doar un gol și un assist la Fiorentina

Spiritul de sacrificiu al fotbalistului împrumutat de la Roma până la sfârșitul sezonului a fost mereu una din calitățile sale și un motiv de apreciere din partea antrenorului Vincenzo Italiano, care l-a titularizat mereu, deși Belotti nu a marcat decât un gol și a oferit o pasă decisivă în tricoul viola 830 de minute.

Belotti a avut cifre mai bune în primele luni jucate în actuala stagiune la AS Roma, 22 de meciuri, 6 goluri și două pase decisive, dar asta nu i-a împiedicat pe cei din conducerea clubului giallorosso să-l cedeze până pe 30 iunie 2024.

Răzvan Lucescu le-a arătat cine e șeful la PAOK » Decizia sa radicală a schimbat meciul: „N-am vrut să pedepsesc pe nimeni” + Secretul lui
GRECIA
Își va pierde George Pușcaș locul de titular și în Serie B? Cum a explicat antrenorul schimbarea atacantului său la pauză!
ITALIA

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni