INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FREIBURG – BAYERN 1-4

video Situație neverosimilă în meciul lui Bayern » Echipa lui Lewandowski a jucat cu 12 oameni pe teren! Ce au făcut arbitrii

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 aprilie 2022 19:15 / Actualizat sambata, 02 aprilie 2022 20:29

Bayern Munchen a câștigat cu 4-1 pe terenul lui Freiburg, dar riscă să piardă meciul la „masa verde”.

Finalul partidei din etapa a 28-a din Bundesliga a fost unul haotic, iar Bayern Munchen a jucat pentru aproximativ 20 de secunde în 12 oameni.

Încă o echipă din Serie A îl monitorizează atent pe Alexandru Cicâldău!
ITALIA

Bayern Munchen, cu 12 jucători în timpul meciului cu Freiburg

În minutul 86, la scorul de 3-1, Bayern a făcut două schimbări, dar totul s-a transformat într-o situație incredibilă. Antrenorul Nagelsmann a decis să-i trimită în teren pe Sule și Sabitzer, urmând să-i înlocuiască pe Kingsley Coman și Tolisso. Totuși, Coman nu a ieșit de pe teren în momentul schimbării și Bayern a jucat cu un om în plus

După câteva secunde, arbitrii din camera VAR i-au transmis centralului că Bayern are 12 jucători. Arbitrul i-a numărat pe jucătorii lui Bayern și a constatat că bavarezii sunt 12. În plus, potrivit BILD, Coman, care trebuia să fie schimbat, a atins mingea într-o fază, iar Bayern riscă să piardă meciul la „masa verde”.

Ulterior, arbitrul a reluat jocul și a dictat 8 minute de prelungire.

Bayern, lider autoritar în Bundesliga

După 0-0 la pauză, Bayern a deschis scorul în minutul 58, prin Goretzka. Freiburg a egalat rapid, după 5 minute, prin Nils Petersen. Ulterior, bavarezii s-au distanțat. Gnabry (73) și Coman (82) au dus scorul la 3-1, iar Sabitzer, în minutul 90+6, a stabilit scorul final.

După 28 de partide, Bayern are 66 de puncte, cu 9 peste Borussia, care are un meci în minus.

VIDEO Rezumatul meciului Freiburg - Bayern Munchen 1-4

Fostul selecționer al Ucrainei îi atacă pe ruşi: „«Frații» noștri nu vor să ne lase în pace. Mă uimește. Având un teritoriu atât de mare, ei nu trăiesc, ci supraviețuiesc”

O vedetă a fotbalului feminin are din nou probleme cu poliția! A fost prinsă băută la volan, cu copiii în mașină