INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BOLOGNA - MILAN 1-4

Beckham la primul gol

Articol de - Publicat luni, 26 ianuarie 2009 00:00

Englezul a marcat la 5 săptămîni de la venirea în Italia

La al treilea meci la Milan du­pă împrumutul de la L.A. Galaxy, Da­vid Beckham a reuşit să şi marcheze ieri în victoria de la Bo­logna (4-1). Titularizat iar de antrenorul Carlo Ancelotti, mijlo­ca­şul englez a punctat cu un voleu la colţul scurt,:) executîndu-l pe An­to­nioli.  “Pe lîngă gol, Becks a în­cîn­tat prin execuţii de cla­să şi pase delicioase. A fost de ne­oprit”, a co­mentat online “Gaz­zet­ta dello Sport”, rămînînd în pre­mie­ră în teren pînă la final.

“Rossonerii” lichidaseră însă con­turile pînă la pauză. Deşi Di Va­io a deschis scorul din penalty, Bo­logna nu a rezistat asaltului mi­la­nez. Antonioli a încasat 3 go­luri, între care două semnate de Kaka, brazilianul revanşîndu-se faţă de tifosi după telenovela Man­­chester City. În minutul 72 An­celotti l-a băgat pe Ronal­din­ho, pe care-l pe­depsise pentru că nu aleargă.

Reporterii GSP au surprins scenele tensionate de la porțile arenei Wembley » Ce s-a întâmplat la câteva minute după finala UCL

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring