INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANTRENORI

GAZIANTEP - GOZTEPE 1-1 // VIDEO Final dramatic pentru echipa lui Șumudică » A ratat șansa de a trece pe locul 2 în ultimele minute, deși a jucat cu un om în plus aproape o repriză

Articol de GSP - Publicat luni, 30 septembrie 2019 22:22

Gaziantep Gazișehir, echipa lui Marius Șumudică (48 de ani), a remizat în ultima etapă de campionat , scor 1-1, în meciul cu Goztepe, locul 15 din Turcia.

După o primă repriză fără goluri, echipa lui Șumudică profita de superioritatea numerică. În minutul 50, Beto, portarul oaspeților și fostul jucător al lui CFR Cluj, era eliminat. 8 minute mai târziu, Gaziantep deschidea scorul prin Guray Vural (31 de ani, mijlocaș).

Când victoria părea asigurată, Goztepe a dat lovitura! Era minutul 82, iar egalarea a fost adusă de Berkan Emir (31 de ani, mijlocaș)!

VIDEO cu golurile

Astfel, Gaziantep a ratat șansa de a trece pe locul 2 și de a se apropia la un punct de liderul Alanyaspor. În acest moment, echipa lui „Șumi” este pe 3, cu 11 puncte, la egalitate cu locul doi Fenerbahce.

• 1-1 vs. Goztepe

„Sunt singurul antrenor străin din prima ligă și singurul care joacă alt sistem decât ce joacă ei, cu doi atacanți. Joc un 3-5-2, destul de agresiv, cum juca Antonio Conte la Chelsea, îmi place filosofia lui, l-am urmărit.

Suntem pe un trend ascendent. Încă o dată o spun: cu un sistem nou cu care le-am închis gura. I-am surprins, pentru că în sistemul ăsta ai unghiuri foarte bune de joc”

Marius Șumudică

VIDEO Ianis Hagi, prima reacție după meciul cu scandal din Belgia: „Nu pot fi fericit!”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!