INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Vedeta lui Leeds și-a dislocat umărul și a avut nevoie de mască de oxigen

Rodrigo a avut nevoie de oxigen în Leeds - Everton/ foto Imago Images

Articol de GSP - Publicat miercuri, 31 august 2022 10:17 / Actualizat miercuri, 31 august 2022 11:10

Rodrigo Moreno (31 de ani), atacantul lui Leeds, a suferit o accidentare la umăr în meciul cu Everton, scor 1-1, și a avut nevoie de mască de oxigen.

În minutul 32, spaniolul a părăsit terenul asistat de echipa medicală și cu masca de oxigen la gură. Rodrigo a avut umărul dislocat, dar antrenorul Jesse March a ținut să îi liniștească pe fanii lui Leeds: „I-a fost pus la loc și arată bine. Va face teste și vom vedea”.

VIDEO cu accidentarea lui Rodrigo Moreno

Rodrigo Moreno a avut nevoie de mască de oxigen în Leeds - Everton 1-1

Rodrigo Moreno, aflat în cea mai bună formă de la transferul al Leeds, din 2020, a intrat în contact cu portarul Pickford și a suferit o accidentare urâtă. El și-a dislocat umărul și a părăsit terenul, fiind înlocuit de Gelhardt, la 1-0 pentru Everton. Atacantul spaniol se afla într-o formă excelentă, cu 4 goluri în primele 4 etape de Premier League.

Inter - Cremonese 3-1 » Ionuț Radu, doborât de foștii colegi » Inter a făcut spectacol cu Cremonese
ITALIA

În ciuda pierderii lui Rodrigo, Leeds a reușit să egaleze, prin Sinisterra, în minutul 55.

Rodrigo Moreno a contribuit din plin la startul bun de sezon al echipei sale. Leeds se află pe locul 5 în campionat, cu 8 puncte în 5 etape, după ce în sezonul trecut s-a luptat pentru salvarea de la retrogradare.

Aiuritor » Chelsea cumpără fundașul-dribler din Bundesliga pentru 90 de milioane €! Aproape 360 de milioane cheltuite în această vară