INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO Dennis Man a jucat slab cu Brescia! N-a mai marcat de două luni, iar în Italia e pus la zid: „A dispărut”

Dennis Man// Foto: IMAGO / NurPhoto

Articol de - Publicat marti, 12 aprilie 2022 14:41 / Actualizat marti, 12 aprilie 2022 15:35

Dennis Man (23 de ani) a fost considerat vinovat la singurul gol al partidei Brescia - Parma (1-0) și a primit nota 5,5: „A dispărut din joc în repriza secundă, fără să mai găsească lovitura potrivită”.

Parma și-a luat adio de la play-off-ul pentru promovare, după ce luni și-a întrerupt seria pozitivă de nouă etape la Brescia (0-1). Titular în al 11-lea meci la rând în formația gialloblu, fostul jucător de la FCSB a evoluat 90 de minute ca mijlocaș stânga, însă nu a convins de data asta.

Din Polonia, Sergiu Hanca explică diferențele față de Liga 1: „Fotbalul românesc te păcălește” » Ce șoc a trăit la primul meci
INTERVIU

„Dennis Man, prea ușor depășit”

Internaționalul român a primit nota 5,5, după două reprize diferite ca randament.

„A pornit bine în meci, apoi a scăzut vizibil după pauză, când a dispărut din meci fără să mai găsească lovitura potrivită. S-a apărat rău în faza golului gazdelor, când s-a lăsat prea ușor depășit, oferind superioritatea care a condus la deschiderea scorului”, l-a caracterizat Parmalive.com

Dennis Man a jucat foarte retras

De critici a avut parte și din partea agenției Tuttomercatoweb.com: „A făcut un meci preponderent defensiv în banda stângă, în care Brescia a insistat cel mai mult. A fost destul de atent pe întreaga durată a partidei, dar, poate și un pic obosit, a fost surprins de slalomul lui Sabelli. În față s-a văzut puțin, constrâns să plece de prea departe de poarta adversă”.

3 goluri și două pase decisiveare Dennis Man în 25 de meciuri la Parma în acest sezon din Serie B

VIDEO. Rezumat Brescia vs. Parma (1-0)

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Sabău îl sfătuiește pe Tavi Popescu: „De asta are nevoie pentru a juca la o echipă din Europa”

S-a schimbat formatul Cupei României: „Vrem să revitalizăm această competiție istorică!”