INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - SEVILLA

VIDEO Barcelona, încă un succes în La Liga » Catalanii au bătut Sevilla, 2-1 și au deja 12 puncte peste Real Madrid

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 februarie 2016 23:21

Barcelona a câștigat greu meciul cu Sevilla de pe teren propriu, scor 2-1. Acest succes a venit după ce oaspeții au deschis scorul.

VEZI VIDEO

Vitolo a marcat pentru Sevilla în minutul 20, însă peste 11 minute Messi a egalat pentru catalani. 1-1 a fost scorul pauzei.

Imediat după startul celei de-a doua reprize, Barcelona a marcat și golul de 2-1, prin Pique, care e la prima sa reușită din acest sezon.

Acest rezultat o duce pe Barcelona la 66 de puncte, cu 12 peste rivala Real Madrid, și cu 8 peste Atletico Madrid, care e pe locul 2.

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”