Redacția GSP și echipa de investigații te invită să sprijini jurnalismul apăsând butonul DA!

Publicitatea pe net este vitală ca să putem produce în continuare investigațiile, știrile despre sport și faptele pe care le regăsești zilnic aici. Așa că avem nevoie de acceptul tău ca să-ți oferim, în continuare, jurnalism independent, în timp real și verificat.

DA, AM ÎNȚELES

CAMPIONATE    •   BARCELONA - SEVILLA

VIDEO Barcelona, încă un succes în La Liga » Catalanii au bătut Sevilla, 2-1 și au deja 12 puncte peste Real Madrid

Duminica, 28 Februarie 2016

Barcelona a câștigat greu meciul cu Sevilla de pe teren propriu, scor 2-1. Acest succes a venit după ce oaspeții au deschis scorul.

VEZI VIDEO

Vitolo a marcat pentru Sevilla în minutul 20, însă peste 11 minute Messi a egalat pentru catalani. 1-1 a fost scorul pauzei.

Imediat după startul celei de-a doua reprize, Barcelona a marcat și golul de 2-1, prin Pique, care e la prima sa reușită din acest sezon.

Acest rezultat o duce pe Barcelona la 66 de puncte, cu 12 peste rivala Real Madrid, și cu 8 peste Atletico Madrid, care e pe locul 2.