INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - AS ROMA 2-1

VIDEO+FOTO Real Madrid, victorie în ultimul amical, 2-1 cu AS Roma! Gareth Bale a făcut show: gol și pasă de gol de 30 metri

Articol de GSP - Publicat miercuri, 08 august 2018 10:15

Real Madrid a câștigat ultimul amical din SUA, 2-1, după o prestație excelentă a lui Gareth Bale.

După plecarea lui Cristiano Ronaldo la Juventus, galezul Gareth Bale, 29 de ani, a devenit principalul star de la Real Madrid. În meciul cu AS Roma, acesta a fost cel mai bun fotbalist de pe teren, având o evoluție entuziasmantă.

În minutul 2, Bale a dat o pasă de gol de excepție, de 30 de metri, cu exteriorul, pentru Marco Asensio. Spaniolul a rămas singur cu portarul Romei și a marcat cu un șut din careu.  În minutul 15, Bale și-a trecut numele pe lista marcatorilor. Galezul a luat o acțiune pe cont propriu și a marcat cu un șut de la 14 metri.

Golul celor de la Roma a fost marcat de mijlocașul Kevin Strootman, în minutul 83. Olandezul a înscris cu un șut din 7 metri.

Real Madrid - AS Roma 2-1

Au marcat: Asensio 2, Bale 15 / Strootman 83

Real Madrid: Navas - D. Carvajal, Sergio Ramos, Nacho, Rodriguez - Ceballos, Kroos, Isco - Bale, Benzema, Asensio
Au mai jucat: De Tomas, Galache, Leon, M.Llorente, Lucas, Mayoral, Odegaard, Vinicius, Sanchez, F. Valverde
Antrenor:Julen Lopetegui

AS Roma: Olsen - Florenzi, Fazio, Marcano, Kolarov - Cristante, De Rossi, Pastore - El Shaarawy, Dzeko, Perotti
Au mai jucat: Mirante, A. Coric, Gonalons, J. Jesus, Karsdorp, J.Kluivert, Manolas, Lu. Pellegrini, D.Santon, Schick, Strootman
Antrenor: Eusebio Di Francesco