INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Mare surpriză în Manchester United - Stoke! Echipa lui Mourinho continuă să aibă probleme! Gafă uriașă făcută de De Gea

Articol de GSP - Publicat duminica, 02 octombrie 2016 16:05

Stoke a oferit o mare surpriză în Premier League și a terminat la egalitate, 1-1, cu Manchester United.

Meciul a fost unul echilibrat în prima repriză, cu ocazii la ambele porți. United a reușit să deschidă scorul, prin Anthony Martial. Francezul a marcat în minutul 69, la două minute după ce a fost introdus pe teren.

Până la final, United a continuat să atace, dar nu a reușit să se desprindă. Stoke a reușit egalarea în minutul 82, prin Joe Allen. Mijlocașul a profitat de o respingere greșită a lui De Gea.

United s-a aruncat în atac în ofensivă, dar nu a reușit să marcheze golul victoriei. Cea mai mare ocazie i-a aparținut lui Pogba, care a trimis mingea în bară în minutul 89.

Vezi aici video

După acest egal, Manchester United se află pe locul 6, cu 13 puncte în 7 meciuri.