INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MALAGA - REAL MADRID 1-1

VIDEO Real Madrid s-a chinuit cu Malaga » Ronaldo a marcat un gol dintr-un ofsaid imens și a ratat un penalty

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 februarie 2016 19:15

Real Madrid a făcut doar egal pe terenul lui Malaga, scor 1-1, și a ratat ocazia să se apropie de liderul Barcelona.

Băieții lui Zinedine Zidane au deschis scorul în minutul 33 după o lovitură de cap a lui Ronaldo. Kroos a centrat foarte bine și portughezul a reluat cu capul, însă era într-un ofsaid uriaș. Arbitrul n-a văzut și a dat gol valabil.

Un minut mai târziu, același Ronaldo a fost faultat în careu de Weligton și arbitrul a arătat punctul cu var. Portughezul a fost și cel care a ratat lovitura de pedeapsă.

Malaga a eglat în minutul 67 prin Albentosa, după o centrare a lui Weligton.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Real Madrid ocupă locul 2 în La Liga, cu 54 de puncte, la egalitate cu Atletico Madrid, însă formația secundă din Capitala Spaniei are un meci în minus. Barcelona rămâne lider, cu 63 de puncte. Malaga e a 10, cu 31 de puncte.