INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BURNLEY - LIVERPOOL 1-2

VIDEO Senzațional! Liverpool e back in business în Premier League! Victorie în ultimul minut cu Burnley

Ragnar Klavan împingând mingea în plasă, foto: Gulliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat luni, 01 ianuarie 2018 18:50

Neamțul Jurgen Klopp a dus-o pe Liverpool în apropierea locului secund din Premier League, după o nouă victorie entuziasmantă în deplasare, de data aceasta cu Burnley, scor 2-1, în etapa a 21-a.

Liverpool a câștigat cu mult dramatism întâlnirea din deplasare, golul decisiv venind în al treilea minut de prelungiri, atunci când Ragnar Klavan, fundașul estonian în vârstă de 32 de ani cu nume demn de Game of Thrones, a împins mingea în poartă din 5 metri!

Mai devreme, scorul a fost deschis de Mane, în minutul 61, cu un șut excepțional din 14 metri, Burnley egalând prin Gudmundsson în minutul 87.

VIDEO CU GOLURILE DIN BURNLEY - LIVERPOOL 1-2

Liverpool a avut o ultimă săptămână excepțională, cu 3 victorii și un egal în 4 meciuri, iar echipa lui Klopp îi suflă în ceafă lui Manchester United în clasament, 44 de puncte față de 47 de puncte, elevii lui Mourinho trecând în aceeași zi de Everton, 2-0.

Liverpool stă excelent în deplasare în acest sezon, fiind a doua performeră din Premier League, după Manchester City.