INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WBA-NEWCASTLE 4-2

Tamaș merge mai departe cu WBA în FA Cup

Articol de - Publicat sambata, 23 ianuarie 2010 00:00

Fundașul român Gabriel Tamaș a fost integralist în meciul pe care echipa sa, West Bromwich Albion, l-a cîștigat azi în împotriva celor de la Newcastle United, 4-2, acasă, pe stadionul "The Hawthorns", calificîndu-se în runda a cincea a FA Cup.

Golurile au fost marcate de J. Olsson (17), Dorrans (31, 73 ambele din penalty) şi Thomas (76). Pentru oaspeţi a înscris Carroll (62, 90). Newcastle a jucat în zece din minutul 72, cînd Taylor a fost eliminat.

Cele două echipe s-au întîlnit lunea trecută și în campionat, unde s-a înregistrat o remiză, 2-2, cu Tamaş de asemenea titular.

270 de minute a jucat Tamaș la WBA, fiind integralist în toate cele trei meciuri disputate pînă acum la WBA, două în Championship şi unul în FA Cup

Exod la încă un club din Superligă: 7 jucători sunt OUT » Rapid, U și CFR Cluj luptă pentru mijlocașul rămas liber

Se pregătește o decizie epocală » FIFA este tentată să aprobe modificarea, fanii se revoltă!