INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO Dramatism la cote înalte în Premier League » Tottenham, întoarsă în prelungiri

Sarabia, după ce a marcat cu Tottenham/ foto Imago Images +8   FOTO
Sarabia, după ce a marcat cu Tottenham/ foto Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 11 noiembrie 2023 17:21 / Actualizat sambata, 11 noiembrie 2023 17:51

Tottenham a pierdut dramatic împotriva cu Wolves, cu 1-2, în etapa #12 din Premier League.

Londonezii veneau după prima înfrângere a sezonului, 1-4 cu Chelsea, și sperau să revină, cel puțin momentan, pe primul loc. Au avut 1-0 la pauză, dar au pierdut meciul cu „lupii” în prelungiri.

Wolves - Tottenham/ foto: Imago Images
+4 FOTO

Tottenham, înfrângere dramatică pe terenul lui Wolves

Tottenham a deschis scorul rapid, în minutul 3, prin Johnson, care a îndeplinit o simplă formalitate din fața porții în urma centrării ideale a lui Porro. Apoi, Wolves a ieșit la joc, a pus presiune constantă pe adversari și părea că golul poate veni în orice moment. Și golurile au venit, în prelungiri.

Sarabia a egalat cu un șut puternic la colțul scurt, în minutul 90+1. A primit o pasă liftată de la Cunha, a preluat perfect pe poziție viitoare și l-a executat pe Vicario cu un trasor. Lovitura de grație pentru Tottenham a venit în minutul 90+7.

Lemina s-a demarcat dintre fundașii visători ai lui Spurs și a marcat cu un șut din alunecare, la colțul lung. Tottenham a rămas cu 26 de puncte în 12 etape, în timp ce Wolves a ajuns la 15 și s-a îndepărtat de zona retrogradării.

Caseta meciului Wolves - Tottenham 2-1

Clasamentul din Premier League

Florinel Coman a remarcat singurul detaliu pozitiv, după ce România s-a făcut de râs cu Liechtenstein: „E cel mai important lucru”
Nationala
Prima reacție a lui Edi Iordănescu, după rușinea din România - Liechtenstein: „I-am atenționat!”
Nationala

Avem lista de rezervă a selecționerului României! Cele 4 nume de back-up pentru Euro 2024 + termenul pentru închiderea listei

Povestea României la primul Euro, din 1984: am lăsat Italia acasă! » Fără niciun stelist, cu cel mai tânăr selecţioner pe bancă şi debutul lui Hagi la un turneu final la doar 19 ani