INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  CFR - DINAMO ZAGREB

CFR Cluj - Dinamo Zagreb. Dynamic Duo » Debeljuh și Rondon, surprizele lui Petrescu, au ținut-o în viață pe CFR

Atacanții Gabriel Debeljuh și Mario Rondon au avut o seară extraordinară. +49   FOTO
Atacanții Gabriel Debeljuh și Mario Rondon au avut o seară extraordinară.

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 august 2020 20:27 / Actualizat joi, 27 august 2020 00:01

CFR Cluj a fost eliminată de Dinamo Zagreb, scor 2-2 (5-6 la penalty-uri), în turul 2 preliminar al UEFA Champions League.  Atacanții Gabriel Debeljuh și Mario Rondon au avut o seară extraordinară.

Dan Petrescu a surprins când l-a titularizat pe croatul Gabriel Debeljuh, aflat doar la al doilea meci în tricoul campioanei României. Fostul atacant de la Hermannstadt nu a dezamăgit. În prima parte i-a hăituit permanent pe fundașii croați, iar după pauză, în colaborare cu Rondon, a întors soarta partidei.

+45 FOTO

Debeljuh și Rondon s-au remarcat prima dată în minutul 51. Atacantul din Venezuela, introdus la pauză, a deviat pe spate, oferind o pasă ideală de gol. Debeljuh a protejat excelent și a fost faultat în careu de Theophile Catherine, care a văzut cartonașul roșu. Deac a ratat însă lovitura de pedeapsă.

Cei doi au colaborat și la faza golului de 2-2 din minutul 90+3, care a împins partida în prelungiri. Rondon a oferit o pasă de excepție la întâlnire, iar Debeljuh l-a executat pe Livakovic cu o „scăriță”.

EXCLUSIV Billel Omrani, superofertă de transfer chiar în ziua meciului! Dan Petrescu e un car de nervi

CFR CLUJ - DINAMO ZAGREB. Alex Chipciu știe secretul campioanei: „Adversarii zic: «Bă, dar eu am avut ocazii, am controlat jocul!»”

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”