INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  SPORTING BRAGA - CFR CLUJ 0-2

Portughezii îi regretă pe Bastos şi Felgueiras: "Foştii jucători ai Bragăi au decis meciul"

Articol de GSP - Publicat joi, 20 septembrie 2012 00:00 / Actualizat joi, 20 septembrie 2012 11:04

CFR Cluj a reuşit o victorie surprinzătoare pe terenul celor de la Braga, 2-0. Presa din Portugalia îi laudă pe cei doi eroi ai campioanei României, Bastos şi Felgueiras

" Rafael Bastos, fotbalist care a trecut pe la Braga dar n-a fost păstrat în lot, ne-a creat cele mai mari probleme. A marcat două goluri în prima repriză, la capătul a două contraatacuri. Braga n-a reuşit să-l oprească în prima repriză şi chiar a fost aproape să încaseze şi al treilea gol.

Sporting şi-a creat ocazii în prima parte, însă n-a reuşit să înscrie. Şi asta datoriă portarului Mario Felgueiras, un alt jucător care a trecut pe la Braga. Peseiro a forţat în repriza secundă, însă atacurile n-au fost la fel de periculoase ca în primele 45 de minute", au notat jurnaliştii de la O Jogo.

Şi cei de la "A Bola" au fost impresionaţi de Bastos şi Felgueiras: "Braga a pierdut primul meci din Liga Campionilor acasă cu CFR Cluj. Românii au marcat de două ori în prima repriză prin Bastos, iar apoi au rămas la conducere graţie evoluţiei superbe a portarului Mario Felgueiras"

VIDEO Campioana CFR a cîştigat de o manieră entuziasmantă la Braga, 2-0 » Grandios!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”