INTERNATIONAL  »  PRELIMINARII CM 2010  »  ROMÂNIA - SERBIA 2-3

Max în tribună

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 martie 2009 00:00

Piţurcă a hotărît să-l lase pe Maximilian Nicu să privească meciul cu Serbia din lojă

Jucătorul Herthei Berlin, Maximilian Nicu, cel care a primit cetăţenia română cu cîteva zile înainte de reunirea lotului, a fost lăsat în tribună de către Victor Piţurcă. Alături de mijlocaşul de 25 de ani, nu au mai prins banca de rezerve Mihăiţă Neşu, Alexandru Bourceanu şi Dorin Goian, cel din urmă fiind suspendat pentru partida cu Serbia. Piţi l-a preferat la mijlocul terenului pe Cociş, în dauna lui Nicu, deşi jucătorul lui Lokomotiv Moscova nu a evoluat nici un minut pentru echipa sa de club în acest sezon.

Regulamentele FIFA spun că dacă Maximilian Nicu nu va evolua nici măcar un minut pentru "tricolori", nici în partida cu Austria, de la Klagenfurt, el poate să opteze pentru naţionala Germaniei.

Piţurcă a hotărît să-l lase pe Maximilian Nicu să privească meciul cu Serbia din lojă

Jucătorul Herthei Berlin, Maximilian Nicu, cel care a primit cetăţenia română cu cîteva zile înainte de reunirea lotului, a fost lăsat în tribună de către Victor Piţurcă. Alături de mijlocaşul de 25 de ani, nu au mai prins banca de rezerve Mihăiţă Neşu, Alexandru Bourceanu şi Dorin Goian, cel din urmă fiind suspendat pentru partida cu Serbia. Piţi l-a preferat la mijlocul terenului pe Cociş, în dauna lui Nicu, deşi jucătorul lui Lokomotiv Moscova nu a evoluat nici un minut pentru echipa sa de club în acest sezon.

Regulamentele FIFA spun că dacă Maximilian Nicu nu va evolua nici măcar un minut pentru "tricolori", nici în partida cu Austria, de la Klagenfurt, el poate să opteze pentru naţionala Germaniei.

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Altele
David Popovici, după cel mai bun timp al carierei la 50 de metri: „Cu prietenul meu brazilian mă văd mâine, la sută”
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Superliga
Gigi Becali se simte trădat de Florin Tănase: „Nu mă așteptam la așa ceva! Nici «la mulți ani» nu mi-a zis”
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
EXCLUSIV FOTO INEDIT Apare înghețata Dinamo. Clubul de fotbal va lansa propriul produs: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Profit.ro
EXCLUSIV FOTO INEDIT Apare înghețata Dinamo. Clubul de fotbal va lansa propriul produs: DINAMOVISTA – ÎNGHEȚATĂ DE MECI
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (48)
zidane92
zidane92  •  29 Martie 2009, 19:36

nicule du-te tata si pregateste te bine si fa senzatie la nationala germaniei fiind un bun ambasador al romaniei ca nu vezi ca la romani daca n-ai pile la antrenor,federali sau la impresarii care dicteaza se stiu care vagabonzi needucati sunt acestia nu poti juca ca tu nu esti"vedeta" ca cocis,codrea & co care dorm in teren dar sunt pe vecie convocati ai prea mult bun simt si o prea buna educatie sa stai sa fii umilit de taranul ignorant de piturca

zidane92
zidane92  •  29 Martie 2009, 19:33

dupa ce ca a ruinat nationala piturca mai are tupeul sa nu isi dea demisia? evident pentru taranul asta ignoran t cu 2 clase da este demis? nu ce s-a intamplat dupa meciul de aseara mi-a intarit convingerea ca nimeni nu vrea sa se faca ceva cu adevarat competitiv ci jucatorii care "trebuie" sa fie in teren chiar daca nu fac nimic iar faza cu boloni a fost doar la misto ca federalii cica se intereseaza sa se faca ceva o adunatura de spritari cu 2 clase distrug nationala si nimeni nu pun

zidane92
zidane92  •  29 Martie 2009, 19:08

dupa ce ca a ruinat nationala piturca mai are tupeul sa nu isi dea demisia? evident pentru taranul asta ignoran t cu 2 clase da este demis? nu ce s-a intamplat dupa meciul de aseara mi-a intarit convingerea ca nimeni nu vrea sa se faca ceva cu adevarat competitiv ci jucatorii care "trebuie" sa fie in teren chiar daca nu fac nimic iar faza cu boloni a fost doar la misto ca federalii cica se intereseaza sa se faca ceva o adunatura de spritari cu 2 clase distrug nationala si nimeni nu pun

Vezi toate comentariile (48)
Comentează