INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LA LIGA

FOTO Horațiu Moldovan, lăsat în beznă la Sevilla » Situație complicată pentru Atletico Madrid

Horațiu Moldovan (26 de ani) a fost rezervă neutilizată în eșecul suferit de Aletico Madrid pe terenul lui FC Sevilla, scor 0-1, în runda cu numărul 24 din La Liga. +4   FOTO

Articol de - Publicat duminica, 11 februarie 2024 21:54 / Actualizat duminica, 11 februarie 2024 21:59

Horațiu Moldovan (26 de ani) a fost rezervă neutilizată în eșecul suferit de Atletico Madrid pe terenul lui FC Sevilla, scor 0-1, în runda cu numărul 24 din La Liga.

Așa cum era de așteptat, Horațiu Moldovan continuă să fie rezerva lui Jan Oblak la Atletico Madrid.

Variantă-bombă în Germania » Se pregătește să semneze cu Bayern, dacă Tuchel va fi demis: „Învață deja limba germană”
BUNDESLIGA

Portarul sloven a avut o parte de vină la golul primit de madrileni pe „Ramon Sanchez Pizjuan”. A ieșit indecis pe o centrare deviată și i-a permis lui Isaac Romero să înscrie cu o lovitură de cap din 3 metri.

Horațiu Moldovan, spectator la eșecul lui Atletico Madrid

Elevii lui Diego Simeone au forțat egalarea în debutul reprizei secunde. Au ratat două ocazii mari, apoi gazdele le-au stins lumina. La propriu, dar și la figurat.

Nocturna stadionului unde Steaua scria istorie în 1986, câștigând Cupa Campionilor Europeni, a cedat pentru câteva zeci de secunde în secvențele finale.

Diego Simeone a mai primit o veste proastă. Alvaro Morata a părăsit terenul în lacrimi, accidentat. Staff-ul medical părea îngrijorat. Atacantul spaniol va fi supus luni unui set de teste.

Sevilla a obținut o victorie mare și s-a îndepărtat de zona retrogradării. Quique Sanchez Flores, aflat sub o constantă presiune, a putut în sfârșit să zâmbească.

Pentru Atletico Madrid situația se complică. Ocupă provizoriu locul 4, cu 48 de puncte. Are un meci în plus jucat față de urmăritoarea Athletic Bilbao, aflată la borna 45.

Clasamentul actualizat din La Liga

Horațiu Moldovan n-a debutat la Atletico Madrid

Horațiu Moldovan încă așteaptă momentul debutului la Atletico Madrid.

Portarul transferat de la Rapid a fost rezerva lui Jan Oblak în 6 rânduri, de patru ori în campionat și de două ori în Cupa Regelui Spaniei.

VIDEO. Horațiu Moldovan l-a cunoscut pe Jan Oblak + imagini de la primul antrenament cu Atletico

N-au suportat umilința din derby-ul londonez! Mii de spectatori au plecat de pe stadion în timpul primei reprize
Premier League
O nouă dilemă pentru Jurgen Klopp: „Sunt curios cum va proceda. E foarte bun, trebuie jucat!”