INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA

Ciprian Tătărușanu, debut la AC Milan! Portarul român a primit un gol în victoria cu Brescia

Ciprian Tătărușanu, în AC Milan - Brescia 3-1 // foto: Twitter @ acmilan

Articol de GSP - Publicat sambata, 12 septembrie 2020 21:05 / Actualizat sambata, 12 septembrie 2020 21:11

Ciprian Tătărușanu (34 de ani) a debutat la AC Milan, în meciul amical câștigat de „diavoli” cu Brescia, scor 3-1.

Ciprian Tătărușanu, primele declarații după ce a semnat cu AC Milan » Ce i-a transmis antrenorul și cum crede că poate îmbunătăți echipa

Portarul român a început meciul pe banca de rezerve, poarta milanezilor fiind apărată de Gianluigi Donnarumma, însă antrenorul Stefano Pioli l-a introdus pe Tătărușanu în repriza secundă, minutul 62, la scorul de 3-0.

La 12 minute distanță, românul a încasat primul gol în tricoul lui AC Milan, fiind învins de la o distanță de aproximativ 6 metri de Andrea Ghezzi. Ciprian a parat un prim șut al atacantului, dar a repins fix pe direcția acestuia, care a doua oară nu a mai iertat.

Ante Rebic, definitiv la AC Milan

Imediat după meci, AC Milan a făcut un anunț important. Italienii l-au transferat definitiv pe Ante Rebic (26 de ani), atacantul croat care sezonul trecut a fost împrumutat de la Eintracht Frankfurt. În direcția opusă a mers Andre Silva, vârful portughez aparținând acum de formația din Bundesliga.