INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ANDERLECHT

VIDEO Stanciu, o nouă reușită spectaculoasă pentru Anderlecht, în victoria cu Westerlo

Foto: Facebook/RSC Anderlecht
Foto: Facebook/RSC Anderlecht

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 ianuarie 2017 21:48

Nicolae Stanciu a marcat un nou gol spectaculos pentru Anderlecht, în meciul câștigat în deplasare cu Westerlo, scor 4-2.

VIDEO » Westerlo - Anderlecht 2-4
Au marcat: Strandberg '10, Ganvoula '60 / Teodorczyk '7, Stanciu '15, Dendoncker '45, Tielemans '50
Click AICI pentru liveTEXT!

Atât Stanciu, cât și Chipciu, au fost titulari la Anderlecht în meciul din această seară, în care Stanciu a marcat cu o lovitură de cap spectaculoasă al doilea gol al lui Anderlecht. Este al doilea meci consecutiv în care mijlocașul român marchează, după ce a reușit să înscrie și etapa trecută, contra lui St. Truiden.

Teodorczyk a deschis scorul pentru Anderlecht după doar 7 minute, însă Westerlo a egalat în minutul 10 prin Strandberg. După ce Stanciu a readus trupa antrenată de Rene Weiler în avantaj, Dendoncker a majorat diferența în ultimul minut al primei reprize, grație unei pase primite de la Chipciu.

Tielemans a marcat al patrulea gol pentru Anderlecht în minutul 49, iar Ganvoula înscris și el pentru Westerlo și a stabilit scorul final, 4-2 pentru oaspeți.

În urma victoriei de astăzi, Anderlecht trece pe locul al doilea, la două puncte în spatele lui Bruges, care s-a impus cu 2-1 în partida jucată contra celor de la Waasland-Beveren.

Victoria lui Anderlecht avantajează și formația pregătită de Mircea Rednic, Mouscron, care se află în luptă directă pentru evitarea retrogradării cu Westerlo.  

Echipele de start: 

Westerlo: Van Langendonck, Miletic, Heylen, Daems, Christensen, Hyland, Henkens, Buyens, Strandberg, Acolatse, Ganvoula

Anderlecht: Boeckx, Appiah, Spajic, Nuytinck, Obradovic, Trebel, Dendoncker, Tielemans, Stanciu, Chipciu, Teodorczyk

 
 

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (29)
mickey13
mickey13  •  26 Ianuarie 2017, 11:38

Nu-mi vine sa cred! Chipciu are 7 (sapte!!!) pase de gol si 2 goluri... Cred ca baiatul asta era plafonat la Steaua, altfel nu-mi explic (a contribuit la 20% din golurile lui Anderlecht)! Bravo lui!

jack_the_stripper
jack_the_stripper  •  26 Ianuarie 2017, 06:33
Postat de onduku pe 26 Ianuarie 2017, 01:06

Sa o crezi tu Moflea. Sa vezi cand te ridica tine pentru terorism. Stii tu.. :)

Greșești! Masina aia cu cruce rosie pe ea nu ridica teroristi...

bakunin
bakunin  •  26 Ianuarie 2017, 01:24
Postat de onduku pe 26 Ianuarie 2017, 01:07

Mi s-a parut cam slabut jucatorul pe care au dat 5 milioane. Si pana Dendoncker ala sau cum il cheama e mai bun, pentru ca a crescut. Hanni e vandut? Acolo cei mai buni sunt Stanciu-Chipciu si Tielemans. Si parca si Bruno a inceput sa joace, sau Capel?

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (29)
Comentează