INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO+FOTO Moruțan, gol sublim pentru Galatasaray: „O lovitură superbă”

Olimpiu Moruțan (22 de ani, mijlocaș ofensiv) a marcat în prelungirile primei reprize din Galatasaray - Gaziantep. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 31 octombrie 2021 18:49 / Actualizat duminica, 31 octombrie 2021 22:56

Olimpiu Moruțan (22 de ani, mijlocaș ofensiv) a marcat în prelungirile primei reprize din Galatasaray - Gaziantep, meci încheiat cu victoria gazdelor, 2-0.

Moruțan a profitat de o respingere nefericită a oaspeților și a deschis scorul la Istanbul. Din colțul careului, fostul jucător de la FCSB a plasat excelent cu stângul la „lung”, în plasa laterală!

Scandal cât casa în Turcia, după golul marcat de Moruțan! Mesajul postat pe contul oficial al rivalei Beșiktaș
Turcia

Olimpiu Moruțan, gol sublim în Galatasaray - Gaziantep

„O lovitură superbă!”, a punctat beIN SPORTS pe Twitter.

Alex Cicâldău și Olimpiu Moruțan au fost titulari la Galatasaray în meciul cu Gaziantep din runda #11 a SuperLigii din Turcia. La oaspeți au început din primul minut Alin Toșca și Alexandru Maxim.

VIDEO cu golul

Moruțan mai avea la Galatasaray două goluri și două pase decisive în 11 partide (toate competițiile).

Moruțan a fost înlocuit după 74 de minute.

Curățenie la echipa lui Moruțan și Cicâldău

Antrenorul Fatih Terim (68 de ani) vrea să ia măsuri radicale după eșecul cu Beșiktaș. Fatih Terim este nemulțumit de startul actualei stagiuni și le-a transmis conducătorilor o listă cu 7 jucători de care nu mai are nevoie. Printre ei se numără și oameni cu experiență, precum olandezul Ryan Babel sau DeAndre Yedlin.

Alexandru Cicâldău și Olimpiu Moruțan păstrează poziții de forță, oameni de bază în noul proiect al grupării „Cim Bom”, informează sursa citată.