INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  STRANIERI

Radu Drăgușin a debutat la Salernitana! Fundașul român, titular în duelul cu Spezia

Radu Drăgușin // Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat marti, 08 februarie 2022 00:08 / Actualizat marti, 08 februarie 2022 00:13

Radu Drăgușin (20 de ani) a debutat la Salernitana, în remiza de pe teren propriu cu Spezia, scor 2-2, din runda cu numărul 24 a Serie A.

Fundașul împrumutat de Juventus a fost titular în centrul defensivei la debutul în tricoul Salernitanei, lanterna roșie din Serie A. Echipa lui Drăgușin a reușit să obțină un punct în duelul cu Spezia, însă rămâne departe de locurile care asigură menținerea în primul eșalon italian. Cu doar 11 puncte, echipa din sudul Italiei se află la 9 lungimi de Cagliari, prima echipă clasată deasupra liniei.

MM Stoica nu s-a abținut! Ironie după ce Dinamo a fost călcată în picioare la Botoșani: „Ne-au egalat!”
FC BOTOȘANI - DINAMO 4-0

Drăgușin, titular la Salernitana în duelul cu Spezia

Salernitana a deschis repede scorul, Simone Verdi reușind să înscrie din lovitură liberă în minutul 3. Rey Manaj, jucătorul crescut de Barcelona, a restabilit egalitatea în minutul 12, din penalty. Verdi a reușit dubla în minutul 16, după ce a reușit să marcheze din nou din lovitură liberă. Oaspeții au beneficiat de un nou penlaty, în minutul 30, transformat de data aceasta de Daniele Verde pentru 2-2.