INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPAL - LAZIO 2-1

SPAL - LAZIO 2-1 // Profită și CFR Cluj de erorile laziale? Înfrângere în Serie A, după un meci groaznic făcut de Ștefan Radu

Articol de - Publicat duminica, 15 septembrie 2019 20:01

SPAL - LAZIO 2-1 // Lazio, prima adversară a lui CFR în grupele Europa League, joi, la Cluj, a condus cu 1-0 la Ferrara (gol Immobile, 17, din penalty), însă a pierdut cu 1-2.

A fost un avantaj prea mic pentru laziali. SPAL a egalat (63), când Ștefan Radu a fost depășit la un duel aerian după un corner, mingea a ricoșat la Petagna, care a șutat la colțul lung. Apoi, tot Radu a atacat târziu adversarul în careu, a urmat un șut blocat și finalizarea lui Kurtici (90+2). 2-1.

"În momentul în care avem avantaj, ne oprim, în loc să continuăm să jucăm 90 de minute", a comentat nervos căpitanul Lulic. "Joi, va trebui să facem o partidă mare". Avertisment pentru Dan Petrescu.

Vezi și:

VIDEO Ionuț Radu a primit un gol spectaculos în ultimul minut! Portarul a avut totuși 3 intervenții decisive

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!