INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ITALIA / LAZIO - AC MILAN 0-3

Ştefan Radu, ameţit de David Beckham

Articol de - Publicat marti, 03 februarie 2009 00:00

Ştefan Radu nu l-a putut ţine deloc în frîu pe David Beckham. A scăpat doar cu "galben", dar va fi suspendat

Un jucător în derivă pe flancul defensiv stîng al unei echipe în cădere liberă, criticată violent de tifosi. Ştetan Radu trece printr-o perioadă grea cu Lazio. A fost învins de două ori în 4 zile, iar apărarea a încasat şase goluri. Jumătate, duminică seară de la AC Milan (0-3). Nu i-a făcut deloc faţă lui Beckham şi a avut noroc că a ieşit abia în minutul 75. Trebuia să fie eliminat rapid după o intrare dură cu ambele picioare asupra englezului. Radu l-a pierdut pe drum pe Becks la centrarea de la primul gol, a provocat lovitura liberă din care s-a făcut după pauză 0-2, cînd a luat şi "galbenul" care-i va aduce suspendarea pentru duelul cu Fiorentina lui Mutu. Evoluţie de 5, cum l-au notat "Gazzetta dello Sport" şi "Il Messaggero".

"L-a scăpat pe Beckham în multe faze decisive, în ciuda ajutorului dat de Matuzalem. Evoluţie incoloră"
Il Messaggero, cotidian roman

"Chiar din start, Radu i-a pus crampoanele pe pulpă lui Beckham. Intervenţie dură şi la intimidare"
Gazzetta dello Sport, cotidian milanez

Valeriu Iftime a anunțat victoria în alegerile de la Botoșani, apoi a aflat rezultatele parțiale » Lovitură pentru finanțatorul din Superligă

„Oltenia” din Munchen » „În urmă cu 10-15 ani, totul era mai bine în Germania! Acum, viața e la fel ca în România”

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”