INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Gol pentru Răzvan Marin în victoria categorică reușită de Standard în campionat

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 decembrie 2018 22:57

Răzvan Marin a înscris azi un gol în victoria reușită de Standard Liege pe teren pe teren propriu cu Oostende, 3-1.

Vezi AICI VIDEO cu golul!

Echipa românului a făcut o partidă excelentă și a condus încă de la pauză cu 3-0. Djenepo a deschis scorul în minutul 2, iar Răzvan Marin a majorat avantajul în minutul 12. Scorul a căpătat proporții în minutul 23, când pe lista marcatorilor și-a trecut numele și Vanheusden.

Răzvan Marin a reușit cel de-al doilea gol al sezonului, reușite la care li se mai adaugă și patru pase decisive. Standard e pe locul 4 în campionat, cu 33 de puncte.

În clasamentul pentru cel mai bun jucător român al anului, Răzvan Marin a ieșit pe locul 2 în tradiționala Anchetă a Gazetei. Fotbalistul a vorbit în exclusivitate pentru GSP.ro într-un interviu amplu, pe care îl poți citi aici!

Vezi și: GENOA - ATALANTA 3-1 // VIDEO Prestație FENOMENALĂ a lui Ionuț Radu » A apărat un penalty și și-a exasperat adversarii!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”