INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

VIDEO Sânmărtean a fost integralist la Al Ittihad în meciul din campionat cu Al Qadisiya

Articol de GSP - Publicat vineri, 19 februarie 2016 09:44

Al Ittihad n-a reușit decât o remiză în meciul de campionat cu Al Qadisiya, scor 1-1. În acest meci Lucian Sânmărtean a fost integralist pentru echipa lui Victor Pițurcă.

Asiri a deschis scorul pentru Ittihad în minutul 52. Formația românilor a ratat un penalty prin Rivas 8 minute mai târziu.

Cum ocaziile se răzbună, Al Obaid a marcat pentru Qadisiya în minutul 73. Formația oaspete a terminat jocul în 9 oameni: Hazazi a fost eliminat în minutul 86, iar Macena a văzut și el "roșu" în prelungirile jocului.

În urma acestui rezultat Al Ittihad a rămas pe locul 3 în Arabia Saudită, la 3 puncte de Al Ahli, care e pe 2, și 4 puncte de Al Hilal.