HANDBAL  ·  ROMÂNIA - OLANDA, 15:00

Ultima schimbare în echipa României pentru meciul cu Olanda

Foto: Marius Ionescu
Foto: Marius Ionescu

Articol de — Duminica, 16 Decembrie 2018

Centrul echipei maghiare Debrecen îi ia locul mezinei Anca Polocoşer.

  • România va juca finala mică azi, de la 15:00, cu Olanda.
  • Marian Ursescu, expert in handbal și șef departament Sporturi la GSP, este trimisul Gazetei la Euro, de unde transmite cele mai proaspete informații.

Ambros Martin a recurs la finala mică, de azi, la ultima schimbare pe care o putea face în lotul de 16. Astfel, el a trimis-o din nou în echipă pe Mădălina Zamfirescu, interul stânga Anca Polocoşer rămânând în afara echipei.

Până acum, la actuala ediţie, au fost, în fiecare fază a competiţiei, permanent câte două schimbări. S-au tot rotit în lotul de 16 Mădălina Zamfirescu, Anca Polocoşer şi Daniela Raţiu.

Cele trei jucătoare sunt handbalistele care au evoluat şi cel mai puţin pentru România: Zamfirescu în 3 partide, doar un minut timp efectiv de joc, Polocoşer în 6 meciuri, 9 minute, şi Raţiu 5 meciuri, 5 minute. Bianca Bazaliu, care i-a luat locul Cristinei Neagu, are şi ea un singur joc în teren, cu 12 minute. 

Citește și: Avem o româncă în echipa ideală a EURO 2018 » O altă jucătoare poate câștiga astăzi titlul de golgeter

Comentarii (5)

Constantin Andrei  •  16 Decembrie 2018, 17:00
Postat de Danut Ognean pe 16 Decembrie 2018, 15:23

***

ESTI UN PROST

Constantin Andrei  •  16 Decembrie 2018, 16:54

NE-TI DISTRUS VISUL NENOROROCITILOR DE DE CONDUCEREA HAMBALOLUI ROMINESC BRAVO FETELOR E BUN SI LOCUL 4 . ANTRENORI ROMINI NE TREBUIA SI CISTIGAM FINALA. HOOO CONDUCATORILOR FEDERATIEI. ANTRENORI ROMINI PATRIOTI

Constantin Andrei  •  16 Decembrie 2018, 16:46

BRAVA romania, conducatoriii sa fiti blestemati in vecii vecilor . si de la capat. treziti-va odata nu va mai bateti joc de hambalul rominesc. as vrea sa difuzati acest articol daca este echitate. demisia urgenta a federatiei de hambal. at-i distrus visuri, nu meritati sa aflati acolo. DEMISIA URGENT

Vezi toate comentariile (5)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
11:00 Tenis, WTA

Turneul din Istanbul

Telekom 4
12:00 Tenis, ATP

Turneul din Barcelona

Telekom 4
12:00 Snooker

CM: Sheffield

Eurosport
12:30 Tenis, WTA

Turneul din Stuttgart

Digi 2
19:30 Fotbal, Liga 2

Mioveni - Petrolul

Digi 1, Telekom 1
21:00 Baschet M

Panathinaikos Atena - Real Madrid

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, La Liga

Valladolid - Girona

Digi 3, Telekom 2
21:45 Fotbal, Cupa Germaniei

Hamburg - Leipzig

Telekom 3
21:45 Fotbal, Premier League

Tottenham - Brighton

Eurosport
22:30 Fotbal, La Liga

Alaves - Barcelona

Digi 1, Telekom 1
22:45 Baschet M

Zalgiris Kaunas - Fenerbahce Istanbul

Digi 4, Telekom 4
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 6 4 2 0 6 - 1 41
2 FCSB 6 3 2 1 9 - 5 36
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 6 3 2 1 9 - 5 30
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 6 0 1 5 1 - 8 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 6 5 1 0 10 - 3 32
2 Dinamo 6 5 0 1 10 - 4 31
3 Poli Iași 6 2 1 3 5 - 7 24
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 6 1 1 4 3 - 7 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 6 1 2 3 4 - 9 17
8 Chiajna 6 1 3 2 9 - 8 15
Du 28.04.19
21:00
FCSB
-
Astra Giurgiu
-
Lu 29.04.19
18:00
CSU Craiova
-
Sepsi OSK
-
Lu 29.04.19
21:00
CFR Cluj
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 26.04.19
21:00
Chiajna
-
Gaz Metan
-
Sa 27.04.19
16:00
Călărași
-
Hermannstadt
-
Sa 27.04.19
19:00
FC Voluntari
-
Dinamo
-
Du 28.04.19
18:00
FC Botoșani
-
Poli Iași
-