SPORTURI  »  TENIS  »  WTA HOBART

FOTO Sorana Cîrstea s-a calificat pe tabloul principal la Hobart! A trecut în calificări de Irina Begu

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 ianuarie 2020 09:37

Sorana Cîrstea (74 WTA) s-a calificat pe tabloul principal al turneului de la Hobart după ce a învins-o pe Irina Begu (101 WTA), scor 6-2, 7-6 (9).

Meciul din ultimul tur al calificărilor a durat 1 oră și 52 de minute. Sorana a început mai bine meciul, iar în primul set s-a impus de trei ori pe serviciul Irinei, câștigând la 2 setul.

Partea a doua a fost mai echilibrată. Ambele jucătoare au fost mai bune la retur, fiecare făcând câte trei break-uri. Cele două românce au mers cap la  cap, iar setul s-a decis la tie-break.

Sorana a condus cu 4-0 în tie-break, dar a fost egalată de Begu. După ce Cîrstea a ratat un punct de meci, Begu a irosit două mingi de set. Ulterior, Sorana a convertit, la 10-9, a doua minge de meci și s-a calificat pe tabloul principal, urmând a-și afla adversara din primul tur.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”