SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA DUBAI

Tecău și Rojer au câștigat din nou turneul de la Dubai și au pus mâna pe un cec important

Getty / Guliver Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 martie 2018 17:01

Perechea Horia Tecău - Jean Julien Rojer a reușit să câștige turneul ATP de la Dubai.

Cei doi și-au trecut în palmares încă un trofeu după ce au învins în finală perechea James Cerretani/Leander Paes (SUA/India), scor 6-2, 7-6 (2).

Perechea româno-olandeză s-a impus în ultimul act în doar o oră și 28 de minute, va încasa un cec de 170.000 de dolari și câte 500 de puncte în clasamentul ATP.

Și anul trecut cei doi s-au impus în acest turneu, scor 4-6, 6-3, 10-6, în fața perechii Rohan Bopanna / Marcin Matkowski (India / Polonia).

Horia Tecău are în palmares 34 de titluri la dublu, 17 dintre acestea câștigate alături de Jean-Julien Rojer. Cei doi au pierdut și 4 finale.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”