INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  FRANCEZUL-PROBLEMĂ

Benzema ratează returul cu Lyon

Articol de - Publicat luni, 08 martie 2010 00:00

Real Madrid s-a resemnat cu ideea că nu va putea conta pe atacantul francez nici la returul cu Lyon din "optimile" Ligii Campionilor. Fostul jucător al lui Olympique suferă de o pubalgie, aceeaşi afecţiune care i-a creat necazuri lui Kaka, şi stafful medical al spaniolilor i-a recomandat să nu rişte revenirea prematură în teren.

Karim Benzema va lua astfel încă două săptămîni de pauză şi va privi doar din tribună meciul de miercuri, în care noul lider din Primera Division trebuie să recupereze handicapul minim pe un gol din manşa tur (0-1) pentru a face pasul spre "sferturi".

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”