FOTBAL  »  Superliga  »  POLI TIMIŞOARA - PANDURII 2-2

Petre Grigoraş: "Îmi pare rău pentru Poli, dar am fi meritat victoria"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 aprilie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 13 aprilie 2011 22:07

Tehnicianul Petre Grigoraş a spus la conferinţa de presă de la finalul partidei cu Poli Timişoara că formaţia sa ar fi meritat să câştige meciul din Banat, încheiat la egalitate, scor 2-2, după un gol marcat de Zicu în miuntul 90. 

"A fost un joc destul de bun al nostru, din punctul meu de vedere am fi meritat victoria, dar din păcate n-am reuşit. Felicit echipa pentru dăruire, pentru modul exemplar în care s-au prezentat nu doar la acest meci, ci în ultima săptămână. Au fost trei victorii consecutive, n-a fost să fie şi a patra, dar acest punct ne ajută. Îmi pare rău pentru Poli, ştiu că ei au alt obiectiv", a precizat el. 

Grigoraş a menţionat că Pandurii mai are câteva meciuri dificile până la finalul sezonului: "Încă nu am scăpat de retrogradare, mai sunt multe meciuri de disputat. Avem meciuri grele, cu Astra, cu Rapid, Steaua, Vaslui, dar dacă băieţii se vor comporta la fel şi în următoarele meciuri sunt sigur că ne vom îndeplini obiectivul". 

Tehnicianul echipei Pandurii Târgu Jiu, Petre Grigoraş, a declarat că încă mai are speranţe că partida cu Oţelul Galaţi, pierdută la masa verde, se va disputa pe teren. 

"Logic şi normal ar fi ca jocul cu Oţelul să se dispute pe teren. Încă mai am speranţe că aşa va fi. Eu ca antrenor şi jucătorii nu avem niciun fel de vină, normal ar fi ca meciurile să se decidă pe teren, nu la masa verde. Nici nu mă gândesc la cine câştigă campionatul, mă concentrez doar la problemele noastre", a spus Petre Grigoraş.

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a remizat, miercuri, în deplasare, scor 2-2 (1-1), cu echipa FC Timişoara, în etapa a XXVI-a a Ligii I, oaspeţii obţinând astfel primul punct din istoria partidelor pe care le-au disputat pe terenul grupării bănăţene.

Citește și:
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Dubla campioană mondială riscă eliminarea încă din grupe! Gafa care o costă enorm
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (4)
daniel_ray
daniel_ray  •  13 Aprilie 2011, 23:40

Felicitari pt rezultat, dom' Grigoras! singura chestie este aceeasi si aceeasi practica de "invingator" cu trageri de timp. Cu 4 suturi spre poarta si fortarea la nesfirsit a faulturilot... Nu zic mai multe de arbitraj pt ca mi-a placut cum a jucat echipa asta in returul sezonului 08/09!

booba
booba  •  13 Aprilie 2011, 22:54

bravo Pandurii, noi am jucat prost n-am meritat sa castigam, dar n-as zice ca ati meritat voi. Egalul cred e echitabil.

leo28
leo28  •  13 Aprilie 2011, 22:51

felicitari domnule Grigoras...din punctul meu a-ti meritat chiar o victorie,a-ti jucat foarte bine...mereu a-ti fost unul dintre cei mai buni si mari antrenori cu un caracter deosebit...mult succes pe mai departe si Forza Poli Timisoara

Vezi toate comentariile (4)
Comentează