FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DINAMO - CFR CLUJ 2-2 (4-5 D.PEN.)

Atac la Rednic, după ce Dinamo a pierdut finala Cupei României: "A greșit! Trebuia să mai aștepte"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 mai 2016 09:55

Mircea Rednic, antrenorul lui Dinamo, a fost criticat de Dănuț Lupu după finala Cupei României.

Fostul jucător al lui Dinamo și coleg cu Rednic spune că antrenorul "câinilor" este vinovat de acest eșec pentru că a anunțat de mai mult timp că va pleca de la echipă.

"Rednic a greșit prin declarațiile pe care le-a făcut acum două săptămâni, când a zis că pleacă. Putea să aștepte până după acest meci de Cupă, în care jucătorii aveau nevoie de liniște.

Se putea pregăti altfel meciul. Să știți că Negoiță, la cum îl cunosc eu, i-a spus foarte clar «atât pot, atât dau».", a spus Dănuț Lupu, la DolceSport.

"Este păcat de prima repriză, în care dinamoviștii au jucat. Nu am înțeles de ce s-au retras în a doua repriză. Părerea mea e că au căzut și fizic în repriza a doua. Am spus înaintea meciului că le va fi foarte greu să treacă peste tragedia care s-a întâmplat" Dănuț Lupu

CFR Cluj a câștigat Cupa României în fața lui Dinamo, scor 5-4, după penalty-uri. După timpul regulamentar și cele două reprize de prelungiri, socrul a fost 2-2.

Deși a spus de mai multe ori că va pleca de la Dinamo, Rednic a declarat ieri seară că se mai gândește și că există șansa de a rămâne. Vezi detalii

A greșit Rednic când a anunțat că pleacă de la Dinamo deși sezonul nu era încheiat?

DA
NU

Transferul la FCSB a fost confirmat la miezul nopții! A făcut anunțul categoric: „A plecat”
A rămas fără permis după meciul Generației de Aur: „Vă dați seama cât de beat eram?” » Ce alcoolemie a avut
Nationala
Primul transfer pregătit de Neil Lennon la Rapid » Presa din Scoția a făcut anunțul: este mijlocaș central și evoluează în Anglia

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”