FOTBAL  »  NATIONALA  »  SERBIA - ROMÂNIA, LUNI, 21:45, PRO TV, GSP.RO

Dorinel Munteanu îi cere lui Contra să scoată un titular din echipă: "Nu se potrivește acolo"

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 septembrie 2018 22:21

Înainte de Serbia - România, luni, ora 21:45 (Pro TV, GSP.ro) în etapa a 2-a din Liga Națiunilor, Dorinel Munteanu (50 de ani) spune că atacantul Claudiu Keșeru (31 de ani) nu se potrivește în sistemul pe care selecționerul Cosmin Contra îl folosește la națională.

În plus, Munteanu îi cere lui Contra să-l folosească neapărat din primul minut pe Constantin Budescu.

"Keșeru nu se potrivește în sistemul 4-2-3-1. Nouă ne trebuie un atacant puternic acolo în față pentru a ține mingi pentru oamenii care vin din spate. Atacantul trebuie să fie în fața porții, dar Keșeru nu se regăsește acolo.

În echipă ar trebui să fie și Budescu, nu poate lipsi", a declarat Dorinel Munteanu la TV Digi Sport.

CONTEXT: În funcție de rezultatele obținute în Liga Națiunilor, România poate intra într-o urnă mai bună la tragerea la sorți pentru preliminariile EURO 2020. În plus, dacă nu se califică din preliminariile clasice la EURO 2020, “tricolorii” mai pot avea o șansă la play-off, dar trebuie mai întâi să termine măcar pe locul 2 în Liga Națiunilor, dintr-o grupă cu Serbia, Muntenegru și Lituania. Citește AICI ghidul complet al Ligii Națiunilor!

Citește și: Serbia - România // Corespondență GSP din Belgrad » Contra i-a răspuns în premieră lui Cornel Dinu după atac: "A revenit negativismul"

Citește și:
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
Tenis
După despărțirea de Badosa, Tsitsipas s-a cuplat cu o altă jucătoare de tenis! Primele imagini împreună
Dennis Man începe 2026 în forță! Gol și pasă decisivă, PSV și-a DEMOLAT adversara
Stranieri
Dennis Man începe 2026 în forță! Gol și pasă decisivă, PSV și-a DEMOLAT adversara
Poliția pe teren la meciul din „Liga Florilor” » Gheorghe Tadici s-a aflat în prim-plan
Handbal
Poliția pe teren la meciul din „Liga Florilor” » Gheorghe Tadici s-a aflat în prim-plan
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
Altele
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
Schimbări la apartamente în România: atât de mici încât producătorii de mobilă au probleme
Profit.ro
Schimbări la apartamente în România: atât de mici încât producătorii de mobilă au probleme
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Orașul are și alte nevoi...” » Primarul din Botoșani a reacționat după dezvăluirile de pe GSP: „Mi-au cerut un milion de lei”

Sabalenka are echipament nou pentru Australian Open » Fosta ei rivală a făcut topul costumelor din tenisul feminin: Sorana Cîrstea e pe podium!


Comentarii (12)
razar99
razar99  •  10 Septembrie 2018, 13:59

problema este ca dc il scoti pe keseru cu cine joci?.. Tucudean nu se prea lipeste nici el de gol(poate ma contrazice in seara asta), iar alt atacant de careu nu prea vad pe la noi... majoritatea sunt mijlocasi ofensivi sau pe post de al 2-lea atacant... oricum e greu sa joci si cu varf impins dc nu ai oameni la mijloc si pe flancuri capabili sa ofere ceva mingi filtrante. Sper ca Marin si Stanciu sa joace la niv ridicat in sseara asta si sa plecam macar cu 1 punct de la Belgrad. Bafta baieti!

100185550934873
Septimiu Codrean  •  10 Septembrie 2018, 11:08

Cinci luam azi ! Una manita de la Serbija ! Propun revenirea la liga de fotbal amator in Romania . E mai aproape de adevar asa ! La ce capitol suntem profesionisti , noi romanii ? La ce capitol ?

780708698710213
Razvan Claudiu  •  10 Septembrie 2018, 10:13
Postat de Razvan Claudiu pe 10 Septembrie 2018, 10:12

Amice,Keserul e praf si pulbere si asa a fost mereu.Da goluri in campionatul bulgar unde daca o scoti pe Ludogoret este de nivelul ligi 2 spre 3 de la noi.Incearca sa te uiti la tv prin fata tv.-ului nu prin spate!

Keseru,scuze!

Vezi toate comentariile (12)
Comentează