INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  PSG - BAȘAKȘEHIR

VIDEO Mourinho reacționează după scandalul provocat de Colțescu: „Doar asta poate face acum” » Ce spune despre Hațegan

FOTO: Guliver/GettyImages +12   FOTO
FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 decembrie 2020 21:11 / Actualizat miercuri, 09 decembrie 2020 23:13

Jose Mourinho, antrenorul portughez al lui Tottenham, a comentat incidentele petrecute marți seară la meciul dintre PSG și Istanbul Bașakșehir, din UEFA Champions League.

„The Special One” a comentat acuzațiile de rasism adusa lui Sebastian Colțescu și a vorbit și despre Ovidiu Hațegan, cel care a fost arbitrul partidei.

VIDEO Jose Mourinho a vorbit despre incidentele de la PSG - Bașakșehir

„Este o situație foarte tristă. Trebuie luptat contra oricărei forme de rasism. Este de neacceptat! Sunt foarte trist pentru că nu vrem așa ceva în fotbal. Acum, al patrulea oficial (n.r- Sebastian Colțescu) poate doar să își exprime sentimentele. Cu siguranță că a făcut o greșeală de neacceptat. Acum poate doar să își deschidă inima, să își prezinte scuzele și să accepte consecințele. Probabil este un arbitru foarte bun.

În fotbal și în societate, toți avem responsabilități. Dacă greșim trebuie să acceptăm consecințele. Pentru mine, cel mai important e că acest meci a devenit un moment de referință. Un meci de Champions League oprit după 15 minute dintr-un motiv trist este un moment de referință. Îmi pare rău că s-a întâmplat asta!

Îl știu personal pe Ovidiu Hațegan. Este un băiat bun și un arbitru foarte bun. Să fii implicat indirect în așa ceva nu este plăcut”, a declarat Jose Mourinho.

VIDEO Sebastian Colțescu, acuzat de rasism în PSG - Bașakșehir.

Citește mai multe știri despre scandalul de la PSG – Istanbul Bașakșehir

Radu Banciu, afirmații jignitoare după incidentele cu Sebastian Colțescu: „Nu e rasism! Mbappe e un analfabet care ar ajunge să pună faianță!” + atac rasist grosolan la Neymar

EXCLUSIV » Kyros Vassaras i-a somat pe arbitrii români să nu-l susțină public pe Sebastian Colțescu, după scandalul de la PSG - Bașakșehir!

Citește și:
Risc de accidentări! Gazonul de pe „Arcul de Triumf” arată groaznic, înainte de FCSB - FC Botoșani
Superliga
Risc de accidentări! Gazonul de pe „Arcul de Triumf” arată groaznic, înainte de FCSB - FC Botoșani
Fata lui Alan Shearer s-a căsătorit cu un sportiv cunoscut din Marea Britanie
Stiri extrasport
Fata lui Alan Shearer s-a căsătorit cu un sportiv cunoscut din Marea Britanie
„Eu am dat mesaj să vin la FCSB” » Garita explică revenirea în România: „Dacă nu joc, iau banii și plec”
Superliga
„Eu am dat mesaj să vin la FCSB” » Garita explică revenirea în România: „Dacă nu joc, iau banii și plec”
Primele imagini de la nunta lui Cristiano Ronaldo cu Georgina Rodriguez » De ce au organizat-o în living
Campionate
Primele imagini de la nunta lui Cristiano Ronaldo cu Georgina Rodriguez » De ce au organizat-o în living
ULTIMA ORĂ Scumpire în benzinării la o zi de la marea ieftinire fiscală. Liderul pieței a majorat prețul motorinei, care a sărit de 10 lei și în stațiile Petrom
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Scumpire în benzinării la o zi de la marea ieftinire fiscală. Liderul pieței a majorat prețul motorinei, care a sărit de 10 lei și în stațiile Petrom
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Primele imagini de la nunta lui Cristiano Ronaldo cu Georgina Rodriguez » De ce au organizat-o în living

David Popovici, intervievat de un mare rival și amic: „Ar fi egoist să încerc să-mi scriu numele în istorie și atât. Vreau să fiu mai mult”


Comentarii (36)
zm3u
zm3u  •  10 Decembrie 2020, 11:34

Da ma, este o alta conspiratie mondiala impotriva bravului roman autohton si locuitorii din "gradina Maici Domnului"!! :))))))

cobra_z
cobra_z  •  10 Decembrie 2020, 09:50

***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

danny_l
danny_l  •  10 Decembrie 2020, 09:49

Am înțeles că există probă video în care se vede clar cum cei din stafful turcilor jignesc și provoacă tușierul și pe Coltescu,de acolo a început, depinde și observatorul de la meci ce scrie in raport, normal turcii trebuie penalizați,dar ce vedem în ultimul timp ne dă de gândit,UEFA nu-si apără proprii arbitrii,iar Burlanu nu are treabă,el așteaptă fonduri de la UEFA să mai toace ceva bani.

Vezi toate comentariile (36)
Comentează