FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - ALBA IULIA 2-0

Bodyguarzi antisuporteri!

Articol de - Publicat marti, 10 noiembrie 2009 00:00

Gigi Becali şi-a trimis "gorilele" să-i scoată din stadion pe fanii contestatari

Deşi au interzis 3.000 de spectatori după meciurile cu Bistriţa şi Fener, Gigi Becali şi Valeriu Argăseală au fost contestaţi violent şi la partida de aseară. Aproape toţi cei 3.000 de fani care au mers în Ghencea i-au înjurat şi huiduit pe cei doi imediat după startul jocului.

Becali, prezent la meci, a rezistat contestărilor timp de 10-15 minute, după care şi-a trimis bodyguarzii pentru a face curăţenie în tribună! Trei dintre "gorilele" sale însoţite de alţi angajaţi ai firmei de pază au mers la tribuna a II-a pentru a-i identifica pe cei care scandează. Fanii respectivi nu s-au speriat de prezenţa acestora şi au continuat să-l ia la ţintă pe Becali, moment în care gărzile de corp au intrat şi au "extras" doi suporteri. Doi dintre cei trei bodyguarzi sînt acuzaţi, alături de Becali, de sechestrare de persoane în celebrul dosar în care a fost implicat patronul Stelei!

Şi jucătorii luaţi la ţintă
Nu numai Becali şi Argăseală au fost ţintele fanilor. În pauză, jucătorilor li s-a strigat "sînteţi sclavii lui Becali", iar Stoichiţă a fost huiduit copios pînă în momentul în care a ajuns în tunel, tribuna acuzîndu-l: "Eşti o mizerie!". În schimb, toţi cei prezenţi la meci l-au aclamat pe Gică Hagi.

Gigi Becali şi-a trimis "gorilele" să-i scoată din stadion pe fanii contestatari

Deşi au interzis 3.000 de spectatori după meciurile cu Bistriţa şi Fener, Gigi Becali şi Valeriu Argăseală au fost contestaţi violent şi la partida de aseară. Aproape toţi cei 3.000 de fani care au mers în Ghencea i-au înjurat şi huiduit pe cei doi imediat după startul jocului.

Becali, prezent la meci, a rezistat contestărilor timp de 10-15 minute, după care şi-a trimis bodyguarzii pentru a face curăţenie în tribună! Trei dintre "gorilele" sale însoţite de alţi angajaţi ai firmei de pază au mers la tribuna a II-a pentru a-i identifica pe cei care scandează. Fanii respectivi nu s-au speriat de prezenţa acestora şi au continuat să-l ia la ţintă pe Becali, moment în care gărzile de corp au intrat şi au "extras" doi suporteri. Doi dintre cei trei bodyguarzi sînt acuzaţi, alături de Becali, de sechestrare de persoane în celebrul dosar în care a fost implicat patronul Stelei!

Şi jucătorii luaţi la ţintă
Nu numai Becali şi Argăseală au fost ţintele fanilor. În pauză, jucătorilor li s-a strigat "sînteţi sclavii lui Becali", iar Stoichiţă a fost huiduit copios pînă în momentul în care a ajuns în tunel, tribuna acuzîndu-l: "Eşti o mizerie!". În schimb, toţi cei prezenţi la meci l-au aclamat pe Gică Hagi.

Citește și:
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cum arată „16-imile” de la Campionatul Mondial » Norocoasa Argentina + Se conturează un mare șoc în „optimi”
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Ivana Knoll a remarcat un singur fotbalist de la Cupa Mondială: „Îmi place cu adevărat de el”
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Superliga
Transfer-surpriză: Alexi Pitu a semnat în Superliga și va juca în alb-roșu!
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
Superliga
Pierdere uriașă: U Cluj rămâne fără Jovo Lukic! Câți bani aduce bosniacul în Superliga
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (169)
 •  10 Noiembrie 2009, 20:27

baieti, nu cred ca faceti bine ce faceti oricum nu pleaca Becali cum nu o sa fiu eu urmatorul patron al Stelei asa ca mai bine de incurajat echipa.. pe Stoichita nu merita contestat pt ca oricare din noi ar fi acceptat sa fie antrenor la Steaua, dar nici nu pare a fi un antrenor care nu face fata.. si mie mi-a placut Bergodi si m-am enervat rau cand a fost dat afara.. dar Stoichita stie mai bine sa intreneze Steaua dupa parerea mea.. plus ca avem antrenorii nostri buni, de ce sa aducem strai

cohenn
cohenn  •  10 Noiembrie 2009, 17:48
Postat de pe 10 Noiembrie 2009, 16:28

bai voi suporterii sunteti prosti ca va este frica de cateva gorile fara creier,unitiva si calcatii in picioare,nu mai fugiti ca oile

Fiule ce`ar fi sa vii si tu pe stadion sa vezi cum e cand vin 3 d`aia cat dulapul langa tine, te ameninta, te iau pe sus, te scuipa doar pentru ca tu si prietenii tai sa raspundeti la fel. Iar in momentul cand raspunzi violent, dai motiv BGE-istilor si jandarmilor sa dea cu bulanul in tine. hai sa mai iesim si noi din casa sa vedem cum e pe stadion, vorba aia...

 •  10 Noiembrie 2009, 16:28

bai voi suporterii sunteti prosti ca va este frica de cateva gorile fara creier,unitiva si calcatii in picioare,nu mai fugiti ca oile

Vezi toate comentariile (169)
Comentează