FOTBAL  »  AMICALE  »  GLORIA BISTRIŢA - CONCORDIA CHIAJNA 1-2

Florin Bratu a ajuns la Bistriţa. A jucat o repriză în amicalul cu Chiajna, pierdut de Gloria cu 1-2

Articol de GSP - Publicat miercuri, 27 iunie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 27 iunie 2012 22:02

Deşi a discutat cu Claudiu Niculescu posibilitatea de a se transfera la Universitatea Cluj, atacantul Florin Bratu a ajuns la Gloria Bistriţa. El a evoluat o repriză în amicalul pierdut astăzi de bistriţeni în faţa Concordiei Chiajna, scor 1-2.

Echipa antrenată de Nicolae Manea a deschis scorul prin Ţîrcă în minutul 57. Chiajna a egalat după reuşita lui Ghionea din minutul 65, iar Serediuc a adus victoria echipei sale două minute mai tîrziu.

Echipa de start a Gloriei:

Oghinciuc - Peteleu, Daniel Stan, William Canon, Fernando Cafasso, Marcio, Romario, Roberto Ayza, Markisio, Cornel Predescu, Laio.

După pauză, au mai intrat Filip Lăzăreanu - Bamba, Canon (Săndei 70), David Reano, Florin Ţîrcă, Bărbulescu, Andrei Enescu, Alex Stan, Donathan şi Florin Bratu.

Chiajna a început în formula:

Cobrea – Belu, Belica, Ilie Florin, Maxim – Muzac, Shakjiri, Popovici, R. Rocha, Cătălin Creţu, Welington

După pauză, Ilie Stan i-a trimis în teren pe Lepmets - V. Creţu (cpt.), Leca, Ghionea, Purece – Damian, Serediuc, A. Popa, Paraschiv – R. Cîrstea, Simion

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”