FOTBAL  »  AMICALE  »  DINAMO

VIDEO şi FOTO Victorie categorică în primul amical din Anglia, Dinamo - Livingston 3-0. Supergol Joel Thomas!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 iulie 2013 00:00 / Actualizat miercuri, 03 iulie 2013 22:10

Dinamo a cîştigat primul meci amical din Anglia împotriva scoţienilor de la Livingston, scor 3-0, după golurile lui Alexe, Thomas şi Dănciulescu. Următorul amical este vineri de la ora 22, cu Oldham, liveTEXT pe GSP.ro şi televizat de LookTV.

VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

Alexe şi compania nu au avut o evoluţie entuziasmantă, dar nu au avut probleme împotriva modeştilor adversari din liga a doua scoţiană.

Trupa lui Gheorghe Mulţescu şi-a luat revanşa după ce a pierdut amicalul de la Poiana Braşov cu Corona, scor 0-1, la capătul a 120 de minute de joc. Cele două echipe s-au înţeles pentru două reprize de 60 de minute, în loc de 45.

Livingston a fost învinsă categoric şi de Steaua acum cîteva zile, roş-albaştrii reuşind să se impună cu 4-1.

CUM S-A DESFĂŞURAT PARTIDA:

min. 90: GOL DINAMO! Dănciulescu marchează cu un şut plasat după pasa lui Strătilă.

min. 85: O nouă ocazie mare a dinamoviştilor, şutul lui Filip este respins de portarul lui Livingston.

min. 80: Abdoulaye intră în locul lui Thomas.

min. 78: Ratare mare a lui O'Brien. Bălgrădean era bătut, mingea loveşte bara.

min. 75: GOL DINAMO! Thomas majorează diferenţa cu un şut superb, a la Del Piero, în vinclul porţii lui Livingston.

min. 68: Mulţescu gesticulează pe marginea terenului după mai multe intrări dure ale scoţienilor.

min. 65: Dinamo nu se regăseşte în primele 20 de minute ale reprizei, nu s-a apropiat deloc de poarta modeştilor adversari.

min 58: Vaştag şutează mult peste din lovitură liberă.

min. 54: Relaţiile de joc scîrţîie, mulţi jucători noi în această repriză.

min. 46: Mulţescu a schimbat toată echipa la pauză. Dinamo în repriza secundă: Bălgrădean - Nica, Hasanovici, Durimel, An. Radu - Strătilă, Ad. Popa II, Vaştag, S. Filip - Dănciulescu, J. Thomas

min. 46: A început repriza secundă.

min. 45: Pauză la Dinamo - Livingston! Roş-albii conduc după golul lui Alexe.

min. 40: GOL DINAMO! Alexe deschide scorul după ce-l driblează şi pe portarul lui Livingston. Pasa i-a fost oferită de acelaşi Cosmin Matei.

min. 34: Lovitură liberă a lui Curtean respinsă în corner.

min. 31: O nouă ocazie mare a lui Dinamo, portarul scoţian respinge din faţa lui Curtean.

min. 26: Matei pasează excelent pentru Alexe, dar golgeterul dinamovist ratează ţinta din 10 metri.

min. 23: Asanovici reia cu capul centrarea lui Curtean, dar un fundaş scoţian scoate de pe linia porţii. Goalkeeperul era deja bătut.

min. 15: După ocazia lui Alexe din startul partidei dinamoviştii nu s-au mai apropiat periculos de poarta britanicilor.

min. 9: Dinamoviştii controlează mijlocul terenului, scoţienii nu reuşesc să iasă din jumătatea proprie.

min. 3: Primul şut periculos al partidei, execuţia lui Alexe trece puţin pe lîngă vinclul porţii celor de la Livingston.

min. 1: A început partida.

Echipa de start a lui Dinamo: Naumovski - L. Rus, Dr. Grigore, Asanovici, Fai - C. Matei, Boubacar, Curtean Rotariu - An. Cristea, Alexe

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”