Comentarii (47)
hamsikk17
hamsikk17  •  20 Iulie 2014, 11:50
Postat de batranu.cismigiu pe 20 Iulie 2014, 11:38

Penaltyul acela se da si nu prea pentru o echipa oaspete, dar fie... a fost mai intai eroarea lui Draghia, apoi Iacob trebuia sa intervina decisiv. Parvulescu trebuia eliminat. Nu sunt nici pe departe de acord cu injuriile lui Coman adresate stelistului, insa reactia lui Parvulescu a fost de cartonas rosu, fara dubii. Gradinaru a comis cateva faulturi dure (sper ca nu si intentionate) si a fost avertizat cu galben abia in minutul 86.

Filip a intrat cu talpa in prima repriza la Ciolacu. In repriza a doua Rapidul pleca pe contraatac prin Coman in partea stanga care a trimis o pasa lunga spre varf iar Neagu vine din spate si il rade pe Coman fara intentia de a lovi balonul iar arbitrul nu a acordat decat fault. + Prelungirile care trebuiau sa fie minim 10, in niciun caz 4. Pai 4 dai numai pentru schimbari + trageri de timp. Iar in meciul asta a fost faza cu penalty-ul unde s-a stat in jur de 3 minute, a mai fost faza cu Parvulescu unde s-a stat 5 minute + accidentarea lui Cojocaru la inceputul prelungirilor unde s-a stat 1 minut jumatate.

tmy2
tmy2  •  20 Iulie 2014, 11:44
Postat de djeurofighter pe 20 Iulie 2014, 11:34

Iti doresc mult succes si sper ca pe viitor sa aveti parte de o conducere mai buna, cel putin pe partea galeriei.

Mulţumesc, să sperăm că o să se întâmple lucrul ăsta. Atât la noi, cât şi la restu' echipelor.

batranu.cismigiu
batranu.cismigiu  •  20 Iulie 2014, 11:38
Postat de dash.berlin pe 20 Iulie 2014, 10:31

Arbitrajul a fost de vina ? :)))))))))))))))

djeurofighter
djeurofighter  •  20 Iulie 2014, 11:34
Postat de tmy2 pe 20 Iulie 2014, 11:26

Salut în primul rând. Crede-mă că eu am fost alergat de către acest Bocciu şi cei plătiţi de el. Printre care şi bodyguarzi ai unor oficiali de la Steaua. La vot l-am susţinut pe Buzdugan până-n pânzele albe, în ciuda ameninţărilor. Aseară la fel, a venit Ghetu' de la Original şi mi-a zis că a aflat că sunt câţiva puşi să ne omoare cu bătaia pentru că: ''Bocciu nu uită!''. Acum am povestit pentru că fusesem întrebat despre ce şi cum cu ''jocurile'' astea. Nu mă plângeam neapărat, doar că-mi pare rău. Mie dacă nu-mi convine ceva, iau atitudine. Doar că într-adevăr nu sunt mulţi, iar cu o floare-două nu rezolvi nimic.

amidal
amidal  •  20 Iulie 2014, 11:33

Rapidul isi merita locul in prima liga. In prima etapa joaca iar cu Steaua. Daca mananaca iar bataie incepe sa apara tensiuni in cadrul clubului. Am vazut ca pancu a iesit cu niste declaratii aiurea. Lucruirle alea nu se spun ziaristilor. Sunt treburi interne. Si pana la urma e o echipa venita din Liga 2 care joaca cu campioana. A fost 2-1 ...cred ca titlul articolului este prea dur. Facem pariu ca in meciul de peste cateva zile face egal cu steaua.

bunicu
bunicu  •  20 Iulie 2014, 11:32

Mai gsp.laudati pe Steaua si pe pușcariasi ca joaca cu rezervele si pusti ,dar la Rapid afara de Pancu ce jucatorii au fost nu pusti,de ce nu sunteti obiectivi,Ce bani invirte cel dela Poarta Albă si ce bani sunt la rapid,laudati poate mai primiti ceva griitari,se poate analiza corect?

djeurofighter  •  20 Iulie 2014, 11:31

Iar a inceput Valahul sa aibe orgasm pe forum.

tmy2
tmy2  •  20 Iulie 2014, 11:26
Postat de djeurofighter pe 20 Iulie 2014, 11:16

Asta-i problema la noi, romanii. Nu ne convine cine ne conduce, insa nu luam atitudine, ci doar criticam in soapta, pe forum sau prin baruri. Plus ca nu suntem uniti. De aceea populatia acestei tari o sa ajunga probabil cea mai manipülabila de pe glob pana peste 10 ani.

djeurofighter  •  20 Iulie 2014, 11:22

Nu mai jigni profesia de "fotbalist" aduncandul in discutie pe Cristea. :)

einsteinius
einsteinius  •  20 Iulie 2014, 11:16
Postat de hamsikk17 pe 20 Iulie 2014, 10:57

Nu stiu cum il cheama pe arbitrul ala dar nu vreau sa il mai vad. A fluierat tot meciul. Dupa parerea mea, Filip si Parvulescu trebuiau eliminati, la fel si Gradinaru prin minutul 90. 4 minute de prelungire? :O Penalty-ul s-a acordat in minutul 46 si s-a inscris in minutul 49(3 minute), cand a fost zmeu Parvulescu au trecut cel putin 5 minute(=8 minute). Cand au aratat minutele de prelungire Cojocaru era pe jos si s-a ridicat abia la minutul 1:30 de prelungire(=~ 9:30) + schimbarile efectuate la care orice arbitru adauga prelungiri ajungeam la ~10 minute de prelungire in care Rapid ar fi putut egala.

Nu numai ca ar fi putut egala, dar putea bate si la doua goluri diferenta.