Comentarii (47)
djeurofighter
djeurofighter  •  20 Iulie 2014, 11:16
Postat de tmy2 pe 20 Iulie 2014, 11:11

Se dau şi sunt crâncene. Păi ce mai putem noi să facem? Cum şi de ce a plecat Pavel de la voi? Voia ciobanul să vadă meciul neapărat cu el şi a pus gorilele să-l târască până la el pe Jean. La noi păcat de Geamgiu că s-a prăpădit săracu'. Deşi cred că oricum păţea ce a păţit Pavel. Era mai mare plăcere să mergi la meciuri atunci. Bebe, Marin, Pavel la voi. Geamgiu la noi şi Bărbosu era om valabil, dar eu nu l-am prins. L-am prins pe nea Mincea în ultimii 6-7 ani. Acum îi avem pe Mustaţă, Bocciu, numai maimuţe. Îmi aduc şi acum aminte în 2004 cum a devenit, conform ''alegerilor'', corsicanu' şef. Şi a zis galeriei că la noi nu există ceartă, clar. Blestem şi acum acel ceas.

Asta-i problema la noi, romanii. Nu ne convine cine ne conduce, insa nu luam atitudine, ci doar criticam in soapta, pe forum sau prin baruri. Plus ca nu suntem uniti. De aceea populatia acestei tari o sa ajunga probabil cea mai manipülabila de pe glob pana peste 10 ani.

tmy2
tmy2  •  20 Iulie 2014, 11:11
Postat de juliusmad pe 20 Iulie 2014, 10:47

sunt sigur ca sunt lupte pentru cascaval...tot mi se pare penibil ce se intampla. ce frumoase erau galeriile inainte :(

xhthu
xhthu  •  20 Iulie 2014, 11:02

pe jean pavel de ce crezi ca l-a dat ciobanu afara ?ii convenea lui toate masele alea imense de suporteri sa fie unite si conduse de 1 om?

hamsikk17
hamsikk17  •  20 Iulie 2014, 10:58
Postat de hamsikk17 pe 20 Iulie 2014, 10:57

Nu stiu cum il cheama pe arbitrul ala dar nu vreau sa il mai vad. A fluierat tot meciul. Dupa parerea mea, Filip si Parvulescu trebuiau eliminati, la fel si Gradinaru prin minutul 90. 4 minute de prelungire? :O Penalty-ul s-a acordat in minutul 46 si s-a inscris in minutul 49(3 minute), cand a fost zmeu Parvulescu au trecut cel putin 5 minute(=8 minute). Cand au aratat minutele de prelungire Cojocaru era pe jos si s-a ridicat abia la minutul 1:30 de prelungire(=~ 9:30) + schimbarile efectuate la care orice arbitru adauga prelungiri ajungeam la ~10 minute de prelungire in care Rapid ar fi putut egala.

Si sa nu uite analfabetii care comenteaza pe aici ca meciurile astea pentru Rapid au fost amicale, meciuri de pregatire si din cate stiu steaua a luat numai cate 5 goluri in astfel de meciuri

hamsikk17
hamsikk17  •  20 Iulie 2014, 10:57

djeurofighter  •  20 Iulie 2014, 10:54
Postat de rapid_forever_1923 pe 20 Iulie 2014, 10:37

steaua a batut dintr-un penalty,acordat cu multa usurinta de apararea Rapidului,nu cred ca a fost asa o superioritate cum ziaristul lui peste prajit vrea sa sublinieze,probabil ca e si el stelist de mic iar faza cu Pirvulescu a fost simpla,a fost identica cu cea dintre Zidane si Materazzi,Coman il injura si el il pocneste pe Coman,trebuia eliminat insa se pare ca si arbitrul Cojocaru e stelist de mic si pus in fata unei posibile eliminari a jucatorului stelei,s-a comportat ca o fetita si a facut pe el...astia sunt arbitrii romani,subiectivi si smecherasi,trag subtil atunci cand e nevoie intr-o parte sau se fac ca nu vad anumite faze,ei saracii nu stiu cat de penibili sunt...

Arbitrii sunt stelisti. Comisia este stelista. LPF este numai cu stelisti. FRF este numai cu stelisti. Jucatorii rapidisti care gresesc sunt stelisti de mici. Conducerea voastra este stelista. Mingea a fost stelista. Gazonul a fost stelist. Gravitatia de ieri a fost stelista. Astrele s-au aliniat pentru Steaua. Zodiacul a fost pro Steaua. Ce sa mai, voi sunteti doar singuri impotriva tuturor.

stelistulbrasov
stelistulbrasov  •  20 Iulie 2014, 10:48

id-ul tau ar trebui sa fie C R E T I N for ever.....

juliusmad
juliusmad  •  20 Iulie 2014, 10:47
Postat de tmy2 pe 20 Iulie 2014, 10:40

În primu' rând trebuie clarificat ce înseamnă suporteri. Dacă te referi la cei ca mine sau ca tine, atunci într-adevăr nu are logică cele spuse de mine. Dar eu mă refer la cei ce dictează (cu regret o spun) în peluză/tribună. În schimbul unor sume de bani, aceşti indivizi dubioşi dictau/dictează pe cine trebuie să înjure galeria şi pe cine nu. Dacă cineva era împotriva acestei mizerii era alergat şi ameninţat cu bataia. Vezi cazurile: Vacarm, Banda, Stil Ostil, în general Sud Steaua. Vezi cazul Piraţii la Rapid etc. Corsicanu' şi-a făcut casă, are X6. Mustaţă şi-a deschis magazin Steaua, pe banii cui crezi? Nu spun ce lupte se dau, Bocciu nu ştia cum să scape de Buzdugan anu' trecut la vot.

insurgentul.
insurgentul.  •  20 Iulie 2014, 10:46
Postat de insurgentul. pe 20 Iulie 2014, 10:46

In campionat, daca nu batem la cel PUTIN 3 GOLURI diferenta, avand pe teren "marile vedete", nu avem nicio scuze, si sunt foarte serios! Cand am vazut cum a ratat singur cu portaru Chipciu, am crezut ca sparg monitoru, nu se poate asa ceva.