FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  DECIZIE

EXCLUSIV Surpriză la Supercupa României! Gazeta a aflat arbitrul care va conduce Steaua - ASA Tîrgu Mureș

Articol de GSP - Publicat luni, 06 iulie 2015 18:19

Steaua și ASA Tîrgu Mureș își dispuă primul trofeu din sezonul viitor. Cele două se înfruntă la Constanța, miercuri, de la 21:00, în direct la ProTV și liveTEXT pe GSP.RO, în Supercupa României.

Radu Petrescu este arbitrul care va conduce meciul dintre primele două clasate din sezonul trecut.

Arbitrul nu are o imagine prea bună, în sezonul trecut avînd multe greșeli.

"Radu Petrescu e eterna speranţă a arbitrajului românesc. Dacă se mai întîmplă să facă ce a făcut pînă acum şi nu va fi dat afară din arbitraj, atunci o să-l dau eu afară pe şeful CCA"
Mircea Sandu, fost preşedinte FRF

Greșelile lui Petrescu din sezonul trecut

Viitorul - Steaua 0-1 - În minutul 45 nu l-a eliminat pe Toșca a avut o intrare violentă asupra lui Benzar, lovindu-l cu gheata în figură

FC Botoşani - CFR Cluj 0-1 - CFR Cluj Botoşani În minutul 37 nu a semnalizat henţ la faza premergătoare golului marcat de CFR Cluj prin Jazvici

CSMS Iași - Rapid 0-0 - Nu a acordat un penalty pentru oaspeţI în minutul 82 după henţul în careu făcut de Ionuţ Voicu

CSMS IaşI - Rapid 0-0 - Nu a acordat un penalty pentru ieşeni după faultul lui Garai asupra lui Bole în minutul 54

6 etapea fost oprit de la delegări Radu Petrescu după Steaua - Ceahlăul (2-1), în prima etapă a campionatului trecut, cînd n-a acordat două penalty-uri, cîte unul pentru fiecare echipă