FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  SC BACĂU - CEAHLĂUL 1-5

Show în prelungiri » Ceahlăul a obţinut calificarea în optimi după ce a marcat de patru ori în minutele suplimentare

Articol de GSP - Publicat joi, 25 septembrie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 24 septembrie 2014 23:22

Dacă partida de ieri s-ar fi terminat în minutul 90, gazdele s-ar fi calificat mai departe şi nimeni n-ar fi avut nimic de spus.

Căinari (67) deschisese scorul, apoi dominarea nemţenilor n-a adus nimic notabil.

Totuşi, al patrulea minut de prelungiri, Marc a egalat. Ce-a urmat în cele 30 de minute suplimentare?! O defilare a elevilor lui Florin Marin, care au profitat de căderea fizică şi de moral a băcăuanilor.

Erou a fost Popadiuc, autor al unei "triple". Pe banca amfitrionilor a debutat Cristi Popovici, care l-a înlocuit pe Viorel Tănase.

Bacău - Ceahlăul    1-1, 1-5 după prelungiri
Au marcat: Căinari (69) / A. Marc (90+5), A. Pavel (96), Popadiuc (98, 102, 110)

SC Bacău: Petrariu - Sabcău, Rusneanu, Adăscăliţei, Mihălăchioaie - Căinari, Taban, Cl. Tudor (71 Vraciu), Hurdubei - Curiliuc (64 B. Rusu), Predoiu (48 B. Ungureanu). Antrenor: Cristian Popovici

Ceahlăul: Calancea - Clonin (60 Tăbăcariu), Ichim, Cazan, Ţepeş - Popadiuc, Onciu, A. Marc, Chitoşcă (71 Margină) - Ştefănescu (78 A. Pavel), Cîrjan. Antrenor: Florin Marin

Cine rămâne în Superligă, cine pică în Liga 2 » CALCULE la retrogradare în timp real

Nu se mai ascund » Fostul fotbalist al Rapidului se iubește cu mama unui titular din Superliga