FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - DINAMO, 21:00, DIGI, DOLCE, LOOK, GSP

3 achiziții în primul "11" » Cum va arăta Dinamo în meciul cu Astra și ce surprize a pregătit Andone

FOTO: Raed Krishan
FOTO: Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 iulie 2016 10:35

Astra și Dinamo se vor duela în această seară, de la ora 21:00, în derby-ul primei etape a noului sezon din Liga 1.

Pentru meciul cu formația campioană, Ioan Andone a pregătit mai multe surprize. Tehnicianul lui Dinamo va juca într-un sistem nou, 4-3-3, iar trei dintre noile achiziții vor juca din primul minut.

Andone este decis să mizeze pe Brănescu, Romera și Busuladzici și vrea să îl titularizeze și pe Patrick Petre.

Echipa probabilă Dinamo: Brănescu - Romera, Mevlja, Marc, Filip - Anton, Palici, Busuladzici - Rotariu, Ghonere, P.Petre

Meciul Astra - Dinamo va începe la ora 21:00 și va fi în direct pe DigiSport, DolceSport, LookTV și liveTEXT pe GSP.RO.

Cariera pe care și-a construit-o fotbalistul dat afară de la FCSB, umilit și numit „vagabond” de Gigi Becali: „Ne vedem peste un an!”

Cornel Dinu a jignit doi „tricolori” după amicalul naționalei: „Au nume de CAP” + Fotbalistul despre care a spus „bine că nu l-am văzut pe teren”


Comentarii (20)
1656627187987246
George Catalin Oprea  •  23 Iulie 2016, 20:48

ce pot sa spun ? Chiar nu vede nimeni ca la dinamo nu se vrea performanta? Eu tin cu dinamo de cind m-am nascut si nu pot sa cred ca in toti acesti ani nimeni nu a putut sa vada ce se intimpla la acest club pe care unii dintre noi inca il mai iubesc. Deci sa imi spun parerea ,era prin 1982-83 numai tin minte exact dar stiu ca de atunci Lucescu spunea suporterilor ca vezi draga doamne dinamo o sa faca si o sa dreaga dupa exemplu de la italieni cu napoli cu unii cu altii,si ia uitativa cum sintem in 2016 si echipa nu joaca nimic si se chinuie sa traiasca,dece?Personal cred ca din cauza unor sarlatani fara caracter care au profitat de pe urma numelui si a tot ceea ce sportivii, care au reprezentat DINAMO BUCURESTI AU CONSTRUIT, ca sa se imbogateasca peste noapte fara a tine cont de suporteri de oamenii care merita cel mai mult respect din partea clubului pentru loialitatea aratata de-a lungul anilor. Deci in concluzie eu personal cred ca DINAMO NU VA PUTEA FACE PERFORMANTA NCIODATA DEOARECE NICI UNUI FINANTATOR DIN CLUB NU II PASA DE ECHIPA DE PERFORMANTA DE CHAMPIONS LEAGUE . SINGURUL LUCRU DE CARE EI SINT INTERESATI ESTE SA FACA BANI PENTRU INTERESUL PERSONAL. ASA CA ORICE COMENTARIU ESTE DE PRISOS.

zecs93
zecs93  •  23 Iulie 2016, 17:11
Postat de triple.core.hd pe 23 Iulie 2016, 14:48

O sa vedem un dezastru diseară care va tulbura putin apele clocite de la Dinamo. Daca nici cand ai drept de joc in Europa nu iti acoperi posturile vulnerabile, nu am pretentia unor investiții majore, atunci inevitabilul va veni. Era un lot mai puternic si un prim 11 mult mai solid anul trecut si Astra a măturat cu el pe jos in playoff. Sa vedem acum, fara Puljici, Bicfalvi, Romario Kortzorg, Essombe (la schimbare), Cerniauskas etc,

Inafara de Puljici restu au fost slabi, cu ce sau evidentiat Bicfalvi,Essombe,Kortzog in play-off ??? La Bicfalvi am avut asteptari ca va fi jucatoru ala din Ucraina si a fost alt om, un jucator slab, inafara de un gol cu *** pe stefan cel mare scor 1-1 ce-a facut altceva ??? Essombe a fost sters in play-off si asta datorita ca nu a mai jucat cu Voluntari sau Chiajna, cu echipe mai bune a fost inexistent, Kortzog nici nu a jucat iar cand a facut-o a fost si el la fel ca majoritatea, inexistenti !!! Lotu trebuie intarit clar, mai avem nevoie de 5-6 jucatori......si nu portari :))))))))))))

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

triple.core.hd
triple.core.hd  •  23 Iulie 2016, 14:48

O sa vedem un dezastru diseară care va tulbura putin apele clocite de la Dinamo. Daca nici cand ai drept de joc in Europa nu iti acoperi posturile vulnerabile, nu am pretentia unor investiții majore, atunci inevitabilul va veni. Era un lot mai puternic si un prim 11 mult mai solid anul trecut si Astra a măturat cu el pe jos in playoff. Sa vedem acum, fara Puljici, Bicfalvi, Romario Kortzorg, Essombe (la schimbare), Cerniauskas etc,

Vezi toate comentariile (20)
Comentează