FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA-RAPID

41.432 de oameni prezenţi la Steaua-Rapid » Posesori de bilete ţinuţi jumătate de meci la porţi

Articol de GSP - Publicat luni, 24 octombrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 24 octombrie 2011 21:16

Apreciat de Jandarmerie ca un meci cu grad de risc ridicat, meciul dintre Steaua şi Rapid a strîns peste 40.000 de suporteri la Naţional Arena. La stadion însă, mulţi au fost trataţi suporteri s-au simţit trataţi ca nişte infractori.

Doar 25.000 de oameni au putut intra înainte de startul partidei din cauza controalelor minuţioase la care au fost supuşi la porţi. Mii de persoane erau în afara stadionului deşi jocul începuse de minute bune.

Abia aproape de finalul primei reprize au apucat să intre toţi posesorii de bilete, astfel că s-a consemnat un număr total de 41.432 de spectatori pe Naţional Arena.

Oamenii au spus că întîrzierea s-ar fi produs din vina agenţilor firmei de securitate de la stadion, BGS, stewarzii făcînd un control uneori excesiv pentru a căuta obiecte interzise.

Ioan Andone s-a mutat în Spania » Comparația făcută de fostul antrenor: „Am 4 dormitoare. Știți cât plătesc pe curent?”

Imagini scandaloase! Zona Crepusculară la Arenele BNR, în centrul Bucureștiului » Jandarmii blochează accesul pentru un motiv incredibil: „Sunt «consensele» noastre”


Comentarii (20)
nesv1234
nesv1234  •  25 Octombrie 2011, 01:03

Am stat printre "cetateni", insa ma bucur ca stadionul a ramas o oaza de civilizatie intr-o mare de scuipatori de seminte si consumatori de manele. Meciul....a fost vreun meci? Mie mi-a placut stadionul....

alexcltv
alexcltv  •  25 Octombrie 2011, 00:41

numai dastia ca asta de mai sus stelistu de ewlita au umplut stadionu si te mai intrebi dc sunt cocalari toti stelisti din romania:)))

kromophobia
kromophobia  •  25 Octombrie 2011, 00:36

Am plecat cu 8 prieteni spre stadion,am intrat doar 6 abia in min 25.Ceilalti 2 au plecat scarbiti de ce se intampla.Dai bani pt un asa zis spectacol si la intrare esti inbrancit de gaborii aia spurcati.

Vezi toate comentariile (20)
Comentează